عکس نوشت جبهه ها/ عملیات ظفر ۴ آتش در کوهستان

شما برای همیشه در تاریخ نامتان ثبت شده است. نام تان، سن تان. هوایی که در آن تنفس کردید، این روزها سخت آلوده است. زمینی که شما در آن گام گذاشتید امروز به چیزهایی آلوده شده که زمین هم شرمگین است. خوش آن حال و هوا.

امروز سالگرد عملیات ظفر ۴ است. عملیّات ظفر۴ در تاریخ ۲۸/۸/۶۶، با رمز مبارک «یا‌رسول‌الله(ص)» به تلافی شرارتهای رژیم عراق در بمباران مناطق غیرنظامی بویژه بیمارستان شهر دهوک و با هدف انهدام تأسیسات اقتصادی و نظامی دشمن در منطقه عملیّاتی استان دهوک آغاز می‌شود.


رزمندگان تحت امر قرارگاه رمضان، متشکل از تکاوران گردان ویژه شهادت و مبارزین حزب دمکرات کردستان و پشتیبانی آتشباری پرحجم در عمق ۲۵۰ کیلومتری خاک عراق به مواضع نیروهای بعث یورش می‌برند و مقر تیپ ۱۱۹ پیادة مستقر در شهر دهوک که حفاظت و هدایت پایگاههای اطراف شهر را به عهده داشت، پس از کشته و زخمی ‌کردن ۳۰۰ نفر از دشمن به کلی منهدم می‌کنند. رزمندگان پس از ورود به شهر دهوک ساختمان پلیس و مرکز مخابرات آن را به میزان ۴۰ درصد منهدم می‌کنند. چهار کارخانه نیز که مایحتاج بعثیان را تأمین می‌کردند، دچار خسارات عمده می‌شوند. در جریان این عملیّات تأسیسات انتقال برق در ۶ کیلومتری شمال غربی شهر و یک پارک موتوری دشمن هدف قرار می‌گیرد و به آتش کشیده می‌شود. رزمندگان با مسدود کردن جاده ترانزیتی دهوک به ترکیه (به مدت ۹ ساعت) کامیونهای حامل سوخت را به آتش می‌کشند. با ادامه عملیّات، مرکز گردان حفاظت جادة بغداد ـ ترکیه گلوله‌باران و بر اثر آن ده پایگاه منهدم می‌شود و ۷۰ تن به هلاکت می‌رسند. مراکز اقتصادی شهر سهیل نیز از حملات رزمندگان مصون نمی‌دانند و متحمل خسارات زیادی می‌شوند.

/ 1 نظر / 62 بازدید
با سلام....

با سلام خدمت شما وبلاگ نویس محترم با سلام.... یا بت الحسین بزم عزای ریحانه الحسین با نوای حاج مهدی کمانی لطفا بنر تو سایت خود قرار دهید تا اطلاع رسانی شود یا علی http://setfa.net/images/fo73lz309ahsrcatz0s.jpg انشاالله از ثواب این کار بی نصیب نمونی یا علی