نظام جمهوری اسلامی امانتی از سوی شهدا و امام راحل (ره) است

دکتر محمد باقر قالیباف در هفتمین همایش تجلیل از آزادگان شهرداری تهران که در سالن حجاب برگزار شد، اظهار داشت: آن چیزی که ما امروز در فراز و نشیب زندگی و کار، برخی اوقات به فراموشی می سپاریم و هر از گاهی نیاز داریم به خاطر بیاوریم این است که ببینیم کجا هستیم و چه می کنیم و این توفیقی است برای انسان ها تا هر چند وقت یک بار بازنگری در جایگاه خود داشته باشند.

 

وی با اشاره به رشادت های شهید ابوترابی در جبهه های نور گفت: اگر شخصی به مانند شهید ابوترابی در جبهه های جنگ وجود نداشت، معلوم نبود که آیا آزادگان ما می توانستند اسارت گاه خود را در عراق به یک جبهه بزرگ برای نظام تبدیل کنند یا خیر و به راستی جای جای انقلاب و نظام اسلامی از عنایت پروردگار برخوردار بوده که این رویداد اتفاقی نیست.

 

شهردار تهران ادامه داد: نظام جمهوری اسلامی امانتی از سوی شهدا و امام راحل (ره) است که امروز به دست ما رسیده و نتیجه خون های ریخته شده در ٨ سال دفاع مقدس است.

 

وی ادامه داد: اکنون ما باید نگاه کنیم و یک بازنگری همه جانبه به وضعیت موجود داشته باشیم که آیا تمام آرمان های امام (ره) و شهدا به وقوع پیوسته است و یا به چه میزان از این آرمان ها دور شده ایم.

 

وی افزود: همه باید به این باور دست یابیم که نظام جمهوری اسلامی امانتی در دست ما است و چنانچه در جامعه اسلامی بعد مادی و معنوی به طور مطلوب پیش رود، می توان کارآمدی این نظام را از بعد اینکه اسلام دین هدایت در جهان مادی و معنوی است را به جهانیان ثابت کنیم.

 

شهردار تهران تصریح کرد: چنانچه نتوانیم کارآمدی دین را در اداره نظام جمهوری اسلامی ثابت کنیم، در روز قیامت نمی توانیم پاسخگوی امام و شهدا باشیم.

 

قالیباف با بیان اینکه امروز کشور را باید در بعد ایجابی و نه سلبی اداره کنیم، گفت: در گذشته مبارزه در سطح زندان ها و جبهه های جنگ معنا پیدا می کرد. اما امروز سنگر مبارزه سنگر اثبات کارآمدی دین در اداره جامعه است.

 

وی افزود: یعنی اگر نتوانیم در عرصه اقتصادی، سیاسی، اجتماعی مشکلات را حل کرده و در مقایسه با دیگر کشورها به سطح مطلوب دست پیدا کنیم به واقع به وظیفه خود عمل نکردیم و روز قیامت در مقابل امام (ره) و شهدا نمی توانیم پاسخ گو باشیم.

 

/ 0 نظر / 4 بازدید