پس از قرار گرفتن در لیست تروریست‌ها؛ گروه ریگی آمریکا را تهدید کرد

In this photo taken Tuesday, Aug. 25, 2009, weapons allegedly confiscated from Jundallah, an armed Sunni opposition group, led by Abdulmalik Rigi, are shown in the city of Zahedan, southeastern Iran.

آفتاب: یک روز پس از آن که ایالات متحده آمریکا گروه جندالله را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار داد، این گروهک با صدور بیانیه‌ای ایالات متحده را به دادن «پاسخ درخور»‌ تهدید کرده است. 

گروه تروریستی ریگی با صدور بیانیه‌ای در اینترنت، به اقدام وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا در قرار دادن نام این گروه در فهرست سازمان‌های تروریستی واکنش نشان داده است.

بنا بر خبری که رادیو فردا منتشر کرد این گروه که در بیانیه تازه‌اش خود را «جنبش مقاومت جندالله» خوانده نوشته است: «این اقدام آمریکا موجب ناامنی بیشتر منطقه خاورمیانه خواهد شد و جنبش قطعاً در برابر این اقدام امریکا اقدامات لازم خود را به اجرا درخواهد آورد و وضعیت استراتژیک بلوچستان و مرز دریایی‌اش و هم مرز بودنش با پاکستان و افغانستان مشکلات زیان‌باری برای آمریکائیان و متحدانش پدید خواهد آورد و جندالله به این اقدام آمریکائیان پاسخی در خور خواهد داد.»

این گروه در بیانیه خود با اشاره به تصمیم وزارت امور خارجه آمریکا در تروریست معرفی کردن جندالله ضمن اشاره به دستگیری ریگی معدوم مدعی شده است که«رهبر جنبش توسط دولت دست نشانده آمریکا در افغانستان دستگیر و به ایران تحویل داده شد.»

/ 0 نظر / 3 بازدید