تجلیل دکتر محسن رضایی از مقام شهدای دانش آموز

تجلیل دکتر محسن رضایی از مقام شهدای دانش آموز
پیام دکتر رضایی بمناسبت تشییع پیکر مطهر شهید بهنام محمدی
همه ما مدیون شهداء هستیم. آنها نزد خداوند جمع هستند و فاصله ای بین آنها نیست. پس تلاش کنیم که ما هم مثل آنها فاصله های خودساخته ...
ساختار بودجه کشور باید در چارچوب سند چشم انداز کشور باشد
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام به مناسبت سیزدهم آبان روز دانش آموز، در پیامی از شهدای دانش آموز تجلیل کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر محسن رضایی، متن این پیام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

ملت ایران از آن روز که پای در مسیر عزت و استقلال نهاد، گامهای بلندی در پیمودن "راه" برداشت؛ با تکیه بر فطرت الهی انسان تمامی مرزهای نژادی، زبانی، صنفی، منطقه ای و حتی تنگناهای جسمی و تفاوتهای مقتضی سن و سال و غیره را درنوردید و به امت واحده ای تبدیل شد که به وحدت حول محور توحید و (رهبری شجاع و صبورد)ست یافته است.

در چنین شرایطی نوجونان و جوانان این مرزو بوم – به تعبیر حضرت امام(ره) – ره صد ساله را یک شبه پیمودند و مایه حسرت و افسوس قاعدین بی عمل شدند.

نامگذاری سیزدهم آبان بعنوان روز دانش آموز یادآور رشادت دانش آموزانی است که با رفتار عارفانه و تلاش خالصانه خود، جبهه ها را به دانشگاه تبدیل کردند و در این روز باید از دو نوجوان رشید ایرانزمین شهید حسین فهمیده و شهید بهنام محمدی و دهها و صدها شهید نوجوان این مرز و بوم تجلیل بعمل آورد و دست پدران و مادرانی را که چنین فرزندانی را تقدیم ایران و انقلاب و جامعه بشری کردند، بوسید.

امروز هم "راه" همان است؛ و انتظار می رود دانش آموزان عزیزایران زمین همچون نقش آفرینی های غرورآفرین شان در عرصه های قبلی، در این میدان نیز وارد شوند و با بکار انداختن استعداد سرشار خود، استمراربخش این حرکت عظیم دینی و میهنی باشند. به امید فردای بهتری که شما نوجوان ها رقم می زنید.

محسن رضایی
12/8/1389

/ 0 نظر / 3 بازدید