بنیاد دلاوران ایران زمین( دلاویز )

من المؤمنین رجال صدقوا ماعاهدوالله علیه فمنهم من قضی نحبه و منهم من ینتظر و ما بدلوا تبدیلا

دکترروح الامینی مشاورارشدمحسن رضایی: اختلاف نظر بر سر اداره امور کشور است
نویسنده : بنیاد دلاوران ایران زمین(دلاویز) - ساعت ۱٢:٢٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۸/۱٥
 

 

اگر فرزندان ما کشته نمی‏شدند، باید این احتمال را داد که مرگ هزاران نفر رقم می‏خورد که مطمئنا کشته شدن فرزندان ما از این اتفاقات جلوگیری کرد.

وی در عین حال با بیان این عقیده که « حوادث سال گذشته موجب افزایش هزینه‏ها شد»، تصریح کرد: «این‌که فضا امنیتی شد و می‏شد وضعیت را بهتر مدیریت کرد، صحیح است، اما نباید اصل و فرع را با هم یکی کرد، البته سوءمدیریت موجب این اتفاقات شد».

روح‌الامینی با انتقاد شدید از فرستادن بازداشت‌شدگان به کهریزک، گفت: «وقتی دلیل را از آن‌ها پرسیدیم، گفتند جا برای بازداشت شدگان نداشتیم. این پرونده را پیگیری کردیم که قتل عمد در کهریزک به تایید دادگاه رسید، اما به دلایلی از مجرمان گذشتیم».

وی با تاکید بر این‌که «باید ناجوانمردی رسانه‏ای به جوانمردی تبدیل شود» گفت: «نمی‏شود بسیاری از خانواده بزرگ انقلاب به دلیل تفاوت سلیقه بایکوت شوند و این ناجوانمردی است. همه را به چند دسته تقسیم کرده‏اند که فلانی سبز است یا سبز منحرف یا سبز محترم اما نباید این‌گونه باشد که بگوییم یا همه با من هستند یا علیه من».

وی با اشاره به این‌که « نظام متحمل ضربات زیادی شد»، افزود: «خوشبختانه فضا دوباره آرام می‏شود و نشاط سیاسی ـ که از دستاوردهای اصلی انقلاب ماست ـ در حال شکل گیری دوباره است».

این فعال سیاسی در پاسخ به سوالی مبنی بر اختلاف نظرش با احمدی‌نژاد، اظهار کرد: «خانواده اصولگرایان مشترکات زیادی دارند اما اگر اختلاف نظری هست بر سر (شیوه)اداره امور کشور است ولی به خاطر اختلاف سلیقه نباید دیگران را متهم کنیم زیرا مواضع من کاملا روشن است و همان سال گذشته هم گفتم بهتر بود ایشان دیگر وارد صحنه نمی‏شدند و به همان چهار سال اول کفایت می‏کردند».