بنیاد دلاوران ایران زمین( دلاویز )

من المؤمنین رجال صدقوا ماعاهدوالله علیه فمنهم من قضی نحبه و منهم من ینتظر و ما بدلوا تبدیلا

همزمان با هفته دفاع مقدس نشست ماهانه باران با حضور سید محمد خاتمی برگزار شد
نویسنده : بنیاد دلاوران ایران زمین(دلاویز) - ساعت ٩:۳٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/٧/۱٢
 

۸ مهر ۱۳۸۹

همزمان با هفته دفاع مقدس سی و نهمین نشست تخصصی باران با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید محمد خاتمی رییس و دیگر اعضای باران و با سخنرانی دکتر جواد اطاعت استاد دانشگاه در محل بنیاد باران برگزار شد. این نماینده مجلس ششم و استاد دانشگاه شهید بهشتی سخنان خود را با موضوع " نفت، جغرافیای اقتصادی و امنیت ملی ایران" آغاز کرد و با تشریح نظریات توسعه نیافتگی به ارایه گزارش و آمار مقایسه ای خود در مود نفت در ایران و کشورهای منطقه پرداخت

باران:
همزمان با هفته دفاع مقدس سی و نهمین نشست تخصصی باران با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید محمد خاتمی رییس بنیاد باران و دیگر اعضای باران و با سخنرانی دکتر جواد اطاعت استاد دانشگاه برگزار شد.
به گزارش باران، این نشست که همچون نشست های پیشین در محل بنیاد باران در تهران برگزار شد از ساعت 10/ 18  با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید و اقامه نماز جماعت مغرب و عشا آغاز شد.
پس از آن بر پایه برنامه تعیین شده از سوی کمیته نشست های تخصصی بنیاد باران دکتر جواد اطاعت در مقوله نفت و توسعه سخن گفت و دیدگاه های خود را در این زمینه مطرح کرد. 

جواد اطاعت نماینده مجلس ششم  و استاد دانشگاه شهید بهشتی سخنان خود را با موضوع " نفت، جغرافیای اقتصادی و امنیت ملی ایران" آغاز کرد و گفت : این موضوع بخشی از پروژه ای در مورد توسعه نیافتگی ایران است که حدود 50 مقاله را در برمی گیرد و تاکنون بخش اعظم مقالات آن توسط دانشجویان و استادان  دانشگاه به نگارش درآمده است و به زودی کامل می شود.

دکتر جواد اطاعت در این سخنان به تشریح نظریات توسعه نیافتگی و موضوع امنیت ملی پرداخت و سپس به ارایه گزارش و آمار و ارقام مقایسه ای خود در مود نفت در ایران و کشورهای منطقه پرداخت. 

نشست باران با تبادل نظر و پرسش و پاسخ اعضای باران پیرامون موضوع ادامه یافت.

مشروح سخنان دکتر جواد اطاعت در این نشست  متعاقبا از پایگاه باران منتشر می شود.