بنیاد دلاوران ایران زمین( دلاویز )

من المؤمنین رجال صدقوا ماعاهدوالله علیه فمنهم من قضی نحبه و منهم من ینتظر و ما بدلوا تبدیلا

سردارعلایی:مسیرتعیین شده توسط حضرت‌عالی راه توسعه و پیروزی ملت ایران را دربردارد
نویسنده : بنیاد دلاوران ایران زمین(دلاویز) - ساعت ۱:٠۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٥/۱/۱٧
 

سردار علایی به نمایندگی از جمع حاضر به آیت‌الله هاشمی گفت: علیرغم برنامه‌ریزی‌های بسیار وسیعی که انجام دادند تا بلکه بتوانند تأثیرگذاری شما را به حداقل برسانند ولی ملت به ندای شما پاسخ مثبت داد، چرا که مسیر تعیین شده توسط حضرت‌عالی راه توسعه و پیروزی ملت ایران را در بر دارد


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، سرمنشا شکل‌گیری گروه‌های تروریستی و تکفیری داعش، بوکوحرام و القاعده را اختلافات مذهبی و افراط گرایی دانست و افزود: یکی از وظایف اصلی ما در شرایط فعلی، حفظ آرامش و امنیت منطقه، پرهیز از تفرقه و عدم دامن زدن به اختلافات مذهبی و دینی است.

 آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری در جلسه با اعضای مجلس خبرگان رهبری درخصوص پرهیز از اختلافات مذهبی، اظهار داشت: ریشه جنگ‌های منطقه به دلیل اختلافات دینی و مذهبی است و ما باید با هوشیاری و رفتاری توأم با آرامش و عقلانیت، آتش جنگ‌های مذهبی را که هر روز شعله‌ورتر می‌شود، خاموش کنیم.


hashemirafsanjani.ir -  آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در ادامه دیدارهای نوروزی، به مناسبت سال نو با ابراز تأسف از حوادث تروریستی اخیر در کشورهای بلژیک و پاکستان و همچنین اوضاع آشفته کشورهای افغانستان، عراق، لیبی، سوریه، یمن و سایر نقاط، خاطر نشان کرد: گروه‌های تروریستی از جمله داعش که اخیراً به سلاح شیمیایی نیز دست پیدا کرده، تبدیل به ویروس بسیار خطرناکی شده که در همه جای دنیا در حال عضوگیری، انجام کارهای تروریستی و اقدامات جنایتکارانه است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، سرمنشا شکل‌گیری گروه‌های تروریستی و تکفیری داعش، بوکوحرام و القاعده را اختلافات مذهبی و افراط گرایی دانست و افزود: یکی از وظایف اصلی ما در شرایط فعلی، حفظ آرامش و امنیت منطقه، پرهیز از تفرقه و عدم دامن زدن به اختلافات مذهبی و دینی است.

 آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری در جلسه با اعضای مجلس خبرگان رهبری درخصوص پرهیز از اختلافات مذهبی، اظهار داشت: ریشه جنگ‌های منطقه به دلیل اختلافات دینی و مذهبی است و ما باید با هوشیاری و رفتاری توأم با آرامش و عقلانیت، آتش جنگ‌های مذهبی را که هر روز شعله‌ورتر می‌شود، خاموش کنیم.

ایشان با تأکید و تحسین امنیت ایران در شرایط آشفته منطقه، گفت: در این شرایط انتخابات حساس مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی را با حضور حداکثری مردم بدون کوچکترین درگیری برگزار کردیم که باعث تقویت اقتدار ایران در مجامع بین‌المللی شد.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، در ادامه با تأکید بر اینکه مردم با حضور آگاهانه خود در انتخابات 92 و 94 دو گام بلند پیروزمندانه را برداشتند، تصریح کرد: انفجار اطلاعات از طریق رسانه‌های مجازی منجر به شکسته شدن دیوارهای سانسور و تصمیم‌سازی توسط مردم گردید.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، انتشار واقعیت‌های آلوده به اهداف جناحی و تک رسانه‌ای بودن را سازگار با دنیای ارتباطات کنونی ندانست و افزود: مردم به دنبال کشف واقعیت‌ها بوده و با آگاهی کسب شده توسط خودشان تصمیم‌گیری می‌کنند.

ایشان، در ادامه سخنان خویش با اشاره به شعار امسال، اقدام و عمل برای تحقق اقتصاد مقاومتی را ضروری دانست و گفت: اقتصاد مقاومتی اساس سیاست‌های کلی نظام بود که پس از تصویب مجمع و تأیید مقام معظم رهبری ابلاغ گردید.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام مبنای این سیاست‌‌ را تکیه بر اقتصاد درون زا و برون نگر مبتنی بر توسعه کمی و کیفی انواع تولیدات داخلی و با در نظر گرفتن همکاری‌های بین‌المللی به ویژه در بخش صدور کالا و انتقال تکنولوژی‌های روز و اقتصاد برون‌نگر اعلام کرد.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، با اشاره به بازدید نوروزی خود از فازهای تولید و پالایش گاز و پتروشیمی در منطقه صنعتی پارس جنوبی با اشاره به موقعیت استراتژیک این منطق عظیم اقتصادی و صنعتی در تحولات کشور و منطقه را مورد تأکید قرار داد و گفت: با توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان و برقرای ارتباط علمی و عملی بین شرکت‌های دانش بنیان و مراکز تولیدی به ویژه در منطقه پارس جنوبی خواهیم توانست یک تمدن جدید با محوریت انرژی و نفت و گاز در سراسر سواحل جنوب ایجاد نماییم.

ایشان با تأکید بر داشتن نیروی انسانی ماهر، مواد اولیه ارزان، بنادر آماده ارتباط با دنیا و سواحل وسیعی در منطقه، گفت: دولت شرایط سیاسی لازم را آماده و کارآفرینان و تولیدگران می‌توانند با ورود به این عرصه نه تنها نیازهای داخلی، بلکه امکانات صادرات هزاران محصول از مشتقات پتروشیمی را در جهت خدمت بیشتر به مردم شریف ایران بکار گیرند.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با بیان اینکه براساس اسناد بالادستی و سند چشم‌انداز ایران، باید توسعه دانش محور باشد، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی با ایجاد شبکه ساها که 7500 آزمایشگاه و 3500 کارگاه را تحت پوشش قرار داده است و همچنین ایجاد شهرک‌های فناوری آزاد (شفا) در جهت توسعه دانش محور گام بر می‌دارد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با بیان اینکه ایران به لطف خداوند مجموعه‌ای از بهترین منابع ارزشمند طبیعی را داراست که هنوز بخشی از آنها ناشناخته باقی مانده است، گفت: برخورداری ایران از این همه نعمت خدادادی و امنیت و ثبات در منطقه به همراه نیروی انسانی متخصص و کارآمد و از طرفی هموار شدن مسیر توسعه از سوی دولت و شکل‌گیری مجلس معتدل همه دست به دست هم داده تا معضل اصلی کشور که فقر و بیکاری  است، حل شود.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در بخش پایانی سخنان خویش با استقبال و تأکید بر ضرورت حضور گسترده بانوان در دانشگاه‌ها و اتمام تحصیلات تکمیلی برای راهیابی به پست‌های اجرایی و مجلس شورای اسلامی، گفت: زنان ایرانی نشان دادند که در این راه نیز سربلند بیرون خواهند آمد.

در آغاز هر یک از این دیدارها که تا ظهر ادامه داشت، شماری از شخصیت‌های سیاسی و فرهنگی و منتخبان دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از جلمه مهندس سعیدی‌کیا، رئیس بنیاد مستضعفان ـ سردار علایی، مدیرعامل هواپیمایی آسمان ـ مشاورین رئیس‌جمهور، روحانیون، روسای دانشگاه‌ها و اقشار مختلف مردم با تبریک سال نو به بیان دیدگاه‌های خویش در خصوص مسائل مهم کشور از جمله موفقیت تیم مذاکره کننده هسته‌ای و مسایل منطقه‌ای پرداختند.

سردار علایی به نمایندگی از جمع حاضر گفت: علیرغم برنامه‌ریزی‌های بسیار وسیعی که انجام دادند تا بلکه بتوانند تأثیرگذاری شما را به حداقل برسانند و بار دیگر اقدامات و رهنمودهای جناب‌عالی مانند انتخابات ریاست جمهوری تکرار نگردد، اما خوشبختانه با اقدام حضرت‌عالی به عنوان سخنگوی ملت، همه‌ی آن برنامه‌ها خنثی شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ملت به ندای شما پاسخ مثبت داد، چرا که مسیر تعیین شده توسط حضرت‌عالی راه توسعه و پیروزی ملت ایران را در بر دارد و شما همواره پس از پیروزی انقلاب نشان دادید که برای رسیدن به توسعه، صلح و ثبات و آرامش نیازمند انسجام و همگرایی بیشتر ملت بوده و راه نجات ایران به جز سازندگی و رعایت اعتدال امکان‌پذیر نخواهد بود.

حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی طباطبایی در دیدار جداگانه ایی با تبریک سال نو، از آیت‌الله هاشمی رفسنجانی برای ایجاد فضایی که همه گروهها با سلایق مختلف، توانستند در انتخابات شرکت کنند، قدردانی کرد و گفت: مردم نیز به خوبی با انتخاب و تشخیص درست، پاسخ زحمات و بردباری های شما را دادند.

وی اظهار امیدواری کرد: با همدلی و وفاق ایجاد شده در کشور و استفاده از ظرفیت شخصیت های با تجربه، خبره و دلسوز انقلاب بتوانیم شاهد دستاوردهای بیشتری در کشور باشیم.