بنیاد دلاوران ایران زمین( دلاویز )

من المؤمنین رجال صدقوا ماعاهدوالله علیه فمنهم من قضی نحبه و منهم من ینتظر و ما بدلوا تبدیلا

شمخانی:محدودسازی حلقه همراهان انقلاب وپیگیری سیاست متهم‌سازی جفای غیرقابل جبران
نویسنده : بنیاد دلاوران ایران زمین(دلاویز) - ساعت ۸:۱٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٧/٧
 

به گزارش امید،از یک سو خبر از ورود به مرحله اجرایی برجام داد که در صورت عمل طرف مقابل به تعهداتش از این مرحله عبور خواهیم کرد. کمی بعد‌تر هشدار داد؛ هشدار به آنهایی که در تلاش هستند تا حلقه همراهان انقلاب را محدود و سیاست متهم‌سازی را به جای جذب حداکثری دنبال کنند. سیاستی که آن را «جفای غیر قابل جبران» به گفتمان انقلاب می‌داند.

علی شمخانی اما از دو دسته گلایه دارد؛ یکی آنهایی که جاهلانه یا تعمدانه اعلام کرده بودند که با نتیجه برجام همه مشکلات حل می‌شود و یکی هم آنهایی که در خصوص بحث بازرسی‌ها از پارچین به تعبیر او «بی انصافی» کرده‌اند.

شمخانی از این بی‌انصافی توضیح بیشتری هم می‌دهد و می‌گوید این دسته ادعا کرده‌اند که از خط قرمزها عبور شده است در صورتی که این بی‌انصافی بزرگ درست نیست و همه خطوط قرمز رعایت شده است. سفر شمخانی به استان مرکزی با سخنرانی‌های متعددی روبه‌رو بود. ورود او به استان مرکزی و آیین ادای احترام به شهدا با یک خبر مهم مطرح شد. البته که سخنرانی او با فاجعه منا آغاز شد و او گفت: بی‌شک به دلیل ناکارآمدی و تغییر اولویت‌های دولت سعودی رخ داده است


اما خبر بعدی او در مورد برجام بود. او در خصوص مساله برجام نیز گفت: بخش مهمی از وضعیت برجام به سایت افتخارآمیز خنداب اراک برمی‌گردد و امروز این مهم مراحل آخر را در مجلس شورای اسلامی طی می‌کند تا زمینه‌های اجرای قوی‌تری پیدا کند. وی افزود: وارد مرحله اجرایی برجام شده‌ایم و از این مرحله در صورتی که طرف مقابل به تعهدات خود به درستی عمل کند، عبور خواهیم کرد.

گفت‌وگوی هسته‌ای و تعامل سازنده با جهان، قدرت نرم ایران را ارتقا داد

به گزارش ایرنا علی شمخانی، نماینده مقام معظم رهبری، در ادامه سفر به استان مرکزی در اجتماع اساتید و دانشجویان دانشگاه اراک گفت: نقش بی‌بدیل دانشگاه در تولید سرمایه‌های انسانی کارآمد برای توسعه رشد و تعالی در کشور است. وی ادامه داد: محدودسازی حلقه همراهان انقلاب و پیگیری سیاست متهم‌سازی به جای جذب حداکثری، جفای غیرقابل جبران به گفتمان انقلاب است. دبیرشورای عالی امنیت ملی گفت: گسترده کردن پهنه تابش آفتاب ولایت و پیگیری اجرای مطالبه رهبری در فعال‌سازی کرسی‌های آزاد اندیشی در دانشگاه اصلی‌ترین رسالت دانشجویان و دانشگاهیان است.

توان کشور باید بر حل معضلات اقتصادی متمرکز شود

امیر دریابان علی شمخانی روز یکشنبه در نشست شورای اداری استان مرکزی در اراک افزود: همه مدیران و مسوولان در هر سطحی در دایره کارگزاران نظام قرار دارند و اگر فسادی رخ دهد به شیوه مدیریتی این حلقه برمی‌گردد و باید با اصلاح رویه‌ها بستر پویایی و بهره‌گیری از همه ظرفیت‌های کشور در سازندگی و رونق اقتصادی مهیا شود.

وی گفت: کارگزاران نظام باید مبارزه با فساد را با هر مضمون در اولویت قرار دهند چرا که ناتوانی در کنترل فساد مستقیم به شیوه مدیریتی بازمی‌گردد.

وی اهمیت کنترل فساد را یادآور شد و اظهار کرد: براساس مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام، از این پس هر کس مسوولیتی را عهده‌دار می‌شود باید فرم دارایی امضا کند و شفاف‌سازی موضوعات در این خصوص ادامه راه شهدا و گام نهادن اساسی در مسیر اقتصاد مقاومتی است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی بیان کرد: تاکید بر اقتصاد مقاومتی دستورالعملی سرسری و شعارگونه نیست و حلقه کارگزاری کشور باید روشی را پیش بگیرند که هرچه سریع‌تر ٢۴ بند این فرمان مترقی با توجه به ظرفیت‌های بخش‌های مختلف به صورت اصولی فعال شود و نقش هر رکن از جامعه از مردم عادی گرفته تا تصمیم ساز کلان به صورت معنادار در آن نهادینه شود.

وی افزود: افتخار مسوولان ما باید این باشد که خادم مردم هستند و این مهم را برای بهبود معیشت و سفره مردم آشکار کنند و خوشبختانه اولویت دولت یازدهم درحال حاضر بر همین هدف است.

نماینده رهبرمعظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی خاطرنشان کرد: عده‌ای از روی تعمد، جاهلانه یا غفلت مطرح کرده‌اند که با نتیجه برجام همه مشکلات کشور حل می‌شود و توقع مردم را بالا برده‌اند در حالی که حل چالش‌های اساسی کشور بستن کمر همت را می‌طلبد.

وی در بخش دیگری از سخنانش به بی‌انصافی گروهی درخصوص بحث بازرسی‌ها از سایت پارچین اشاره کرد و گفت: این عده با طرح اینکه گزارش از این بازرسی با واقعیت فاصله دارد و از خط قرمز‌ها عبور شده، بی‌انصافی بزرگی را کرده‌اند چرا که مجموعه کارگزاران در حوزه برجام تنها مطیع اوامر مقام معظم رهبری و سرباز ولایت هستند و هرگز اجازه عبور از خط قرمزها و آنچه با چارچوب امنیت ملی در تضاد باشد، داده نمی‌شود. امیر دریابان شمخانی عنوان کرد: در حوزه برجام هشت نشست برگزار شده و مجلس گام‌های نهایی را دنبال می‌کند و باید از این مساله که مربوط به گذشته است، بگذریم و نیرو و توان کشور بر اقتصاد مقاومتی و معیشت مردم متمرکز شود. وی گفت: مدیران و مسوولان باید ارتباط موثر با مردم را حفظ کنند اما اجازه سوءاستفاده به کسی ندهند و با پرهیز از دعواهای سیاسی، آشتی در اهداف سازندگی را فرهنگ غالب کنند. نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی بیان کرد: یکی دیگر از مسائلی که به نظر می‌رسد در فجایع مکه دخیل بوده دغدغه آل سعود از شعار مرگ بر اسراییل در ایام حج بوده چراکه مسجد الاقصی مورد تعرض صهیونیست‌ها بوده و نیروهای امنیتی سعودی به جای امنیت فضاهای باز و بسته حج به دنبال حاشیه‌های سیاسی بوده‌اند. امیر دریابان شمخانی گفت: کمیته حقیقت یاب ایران در کنار سایر کشورهای مسلمان با حساسیت ابعاد حقوقی، سیاسی و اجتماعی فجایع حج امسال را دنبال می‌کند.

وحدت رزمندگان اسلام همه محاسبات صدام را به هم زد

امیر دریابان علی شمخانی همچنین در محفل پیشکسوتان جهاد و شهادت استان مرکزی در مجتمع فرهنگی اقامتی آفتاب اراک افزود: وحدت بین نیروهای ارتش، سپاه پاسداران، بسیج و نیروی‌های مردمی در هشت سال دفاع مقدس تا اندازه‌ای رنگ و بوی معنویت به خود گرفته بود که رزمندگان برای شهادت، از یکدیگر سبقت می‌گرفتند. دبیر شورای عالی امنیت ملی اهداف صدام را دارای سه سطح حداقلی یا عمل نکردن به قرارداد ١٩٧۵، حد وسط یا فتح خوزستان و حداکثری شامل حمله به ارزش‌های انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: رزمندگان اسلام با اطاعت محض از امام راحل و تقویت روحیه ایثار و مقاومت در وجود خود همه توطئه‌های صدام را نقش بر آب کردند. وی اظهار کرد: امام راحل در آغاز جنگ تحمیلی با اقتداری مثال زدنی روی مواضع خود پافشاری کردند و دفاع از خاک و ناموس وطن را تکلیف آحاد مردم عنوان کردند که این مهم باعث شد ملت ایران نه تنها از سر سازش و تسلیم با اشغالگران بعثی در نیاید بلکه آنها را از خاک وطن بیرون کرده و نظام جمهوری اسلامی را تثبیت کند. امیر دریابان شمخانی بیان کرد: پیشکسوتان دفاع مقدس باید وحدت و همدلی آن دوران را حفظ کرده و با تشریح و تبیین آرمان‌های امام راحل و شهدای گرانسنگ روحیه مقاومت و ایثار‌گری را در جامعه ترویج دهند. وی وحدت همگانی را تنها راه‌حل مشکلات اقتصادی دانست و گفت: مردم و مسوولان نباید تنها دل به برجام ببندند چرا که در این صورت هم هیچ معجزه‌ای اتفاق نمی‌افتد بنابراین مردم و مسوولان باید ضمن هوشیاری در مقابل توطئه‌های دشمنان در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی مورد نظر رهبر معظم انقلاب گام بردارند.