بنیاد دلاوران ایران زمین( دلاویز )

من المؤمنین رجال صدقوا ماعاهدوالله علیه فمنهم من قضی نحبه و منهم من ینتظر و ما بدلوا تبدیلا

چرا براین آتش شور وعشقی که پس از ثبت نام هاشمی درمیان ملت ایجاد شد آبی سرد ریخت
نویسنده : بنیاد دلاوران ایران زمین(دلاویز) - ساعت ٩:٠٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/۳/۳
 

غلامعلی رجایی در آخرین مطلب خود با انتقاد از عملکرد شورای نگهبان نوشته است که شورای نگهبان با این اقدام کسی را که نظرسنجی ها نشان می داد بالای ۶۵ درصد مردمی که می خواهند درانتخابات شرکت کنند به او رای می دهند،رد صلاحیت کرد تا به وظیفه قانونی خویش عمل کند! حق داشتند هاشمی را رد صلاحیت کنند، مردم دارند اشتباه می کنند!

آزادنگار بیم و امید برای فردای ایران به نقل از سایت غلامعلی رجایی مشاورآقای هاشمی رفسنجانی : در این یادداشت وی از عملکرد هشت سال گذشته شورای نگهبان در تایید احمدی نژاد بشدت انتقاد کرده و افزوده است: شورای نگهبانی که صلاحیت احمدی نژاد را تایید کرد و ۸ سال کشور را توسط او به قهقهرا برد، این بار، به راحتی صلاحیت حدادعادل و قالی باف و…را احراز کرد اما هرچه تلاش نمود صلاحیت هاشمی را احراز کند، سعی اش به جایی نرسید!


رجایی در مطلب خود با اشاره به جریان سقیفه که بعد از رحلت پیامبر اکرم در غیاب حضرت علی، ولی و جانشین حضرت رسول تشکیل شد، به نقل از سلمان صحابی پیامبر نوشته است: کردید و نکردید!

متن این نوشته به شرح زیر است:

این صلاحیت هاشمی نبود که احراز نشد!

به گمان من مهم ترین خبرتلخ پس ازارتحال امام این خبر بود که با شگفتی دهان به دهان گشت:

صلاحیت آیت الله هاشمی رفسنجانی برای شورای نگهبان احراز نشد!

شورای نگهبان با این اقدام کسی را که نظرسنجی ها نشان می داد بالای ۶۵ درصد مردمی که می خواهند درانتخابات شرکت کنند به او رای می دهند،رد صلاحیت کرد تا به وظیفه قانونی خویش عمل کند!

حق داشتند هاشمی را رد صلاحیت کنند، مردم دارند اشتباه می کنند!

شورای نگهبانی که صلاحیت احمدی نژاد را تایید کرد و ۸ سال کشور را توسط او به قهقهرا برد ، این بار، به راحتی صلاحیت حدادعادل و قالی باف و…را احراز کرد اما هرچه تلاش نمود صلاحیت هاشمی را احراز کند، سعی اش به جایی نرسید!

لابد از منظر این شورا

الآن حضرت امام خوشحال است!

ودرایران جشن عمومی است!

و مراجع و روحانیون همه خوشحالند !

و مردمی که با نظام قهرکرده بودند، با نظام آشتی خواهند کرد !

وهمه چیزآماده تحقق حماسه سیاسی است!

و ازهمین حالا قیمت دلار و سکه پایین می آید!

وقیمت اجناس و کالاها که در این چند روز بالا رفته یود! شکسته می شود!

و دشمنان درکمین نشسته به سرعت کاغذ پاره های تحریم را پاره ترمی کنند!

و تحریم ها را برمی دارند!

و…..

عصرکه از مجمع بیرون آمدم و رادیوی ماشین را باز کردم و دیدم دارد درباره اهمیت شورای نگهبان و لزوم تمکین همه دربرابرمصوبات آن با مردم و بعضی شخصیتهای روحانی استانها مصاحبه می کند، فهمیدم قضیه ازچه قرار است. واتفاقی که نباید بیافتد افتاده است!

انشاالله روزی که مذاکرات شورای نگهبان منتشر شود ، مردمی که این مذاکرا ت را می خوانند قضاوت خواهند کرد.

به گمان من دراین رد صلاحیت که نمی توان آن را دست کم گرفت .پیام های پنهان فراوانی برای مردم ومسولین نهفته است که نمی توان حتی یکی از آنها را نا دیده گرفت.

شورای نگهبان نمی تواند در برابر این اقدام به مردم توضیحی ندهد.

نمی تواند به مردم نگوید چرا نتوانست صلاحیت هاشمی زندانی دهه ۴۰ مبارزه را احراز کند اما یک نامزد متولد ۴۴ را براحتی احراز صلاحیت نمود!

نمی تواند به مردم وتاریخ پاسخ ندهد که چرا براین آتش شور وعشقی که پس از ثبت نام هاشمی درمیان ملت ایجاد شد آبی سرد ریخت!

واما هاشمی چه بدست آورد ؟

او درپیشگاه خدا ومردم و وجدان خویش آسوده و روسپید شد که به رغم همه محدودیتها ومانعها و..برای خدمت به مردم ونجات کشور از بحران آمد، اما نگذاشتند.

این درد را باید به کجا برد که هاشمی آمده بود شکاف و فاصله بین مردم ونظام را برطرف کند ، بریده ها را با نظام آشتی دهد ،کشور را ازبحران خارج نماید، اما نگذاشتند.

شرایط کشوربگونه ای بود وهست که خود این آقایان می بایست ازهاشمی دعوت می کردند تا به رغم سن بالایی که دارد ایثار نماید و دوباره آستین همت بالا زند وکشور را از بحرا ن بدر آورد.

من که ازامروز صبح تا ساعت ۵ بعداز ظهرکه آقای هاشمی می خواست در یکی ازاتاقهای مجمع، خطبه عقد فرزندان یکی از برادران پاسدارمحافظ خود را بخواند ، بارها با وی بودم ، ایشان را به رغم پیش بینی این رویداد تلخ، همانند روزهای قبل بسیار آرام دیدم و این ویژگی مردان بزرگی است که هرگز وهرگز در برابر گردبادهای سخت زمانه سرخم نمی کنند.

اگرتوفیق باشد واذنی، شاید ماجرایی را که در این روزها وامروز برهاشمی گذشت، برای اطلاع مردم شریف وعزیز وثبت درتاریخ بنویسم .شاید!

پایان کلام من خطاب به بعضی از اعضای شورای نگهبان بدون آنکه قصد مقایسه و مشابهت تاریخی در این ماجرا داشته باشم، کلام جناب سلمان فارسی است که پس از ماجرای سقیفه به بانیان آن گفت که: کردید و نکردید!

 
منبع خبر:
سایت غلامعلی رجایی مشاورآقای هاشمی رفسنجانی