بنیاد دلاوران ایران زمین( دلاویز )

من المؤمنین رجال صدقوا ماعاهدوالله علیه فمنهم من قضی نحبه و منهم من ینتظر و ما بدلوا تبدیلا

بخشی از وصیتنامه شهیدجلال الدین موفق که درعملیات کربلای4به درجه رفیع شهادت رسید
نویسنده : بنیاد دلاوران ایران زمین(دلاویز) - ساعت ۱:٤۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۱٠/۸
 

«...سعی می نمایم احساس درونی ام را که شورو شوقی وصف ناشدنی است و اشک شوقی درچشمان گنهکارم جاری می کند،برروی کاغذ آورم،ولی این مهم میسرنیست،وبا پرهیزازقلم فرسایی وبا الهام ازآیه شریفه«و اذکروا فان الذکری تنفع المومنین» :«یادآوری کن که دریادآوری برای مؤمنین سود ونفعی وجود دارد.» همان طوری که خداوند متعال درسوره مبارکه ملک می فرماید:«الذی خلق الموت والحیوة لیبلوکم ایکم احسن عملاً و...»خدایی که آفرید مرگ وحیات را تا بیازماید کدامین نیکوترید.

یکی ازاهداف خلقت آزمایش وابتلا است،ابتلا وآزمایش الهی امری است که تمامی بندگان خداوند را شامل وآنها که دستورات پیامبر(ص) وائمه را راهنمای خویش قرار داده اند ازاین ابتلائات سربلند بیرون می آیند. ای مردم«ایها الناس،دنیا محل آزمایش است،و آنها که دراین آزمایشات مکررموفق شوند.خداوند وعده فردوس وبهشت جاویدان به آنها داده است وآگاه باشید ووجود خود را جزبه بهشت نفروشید.


سفارش دوم دررابطه با جنگ است.جنگ تحمیلی با تمام خساراتی که برای امت اسلام داشت ازجهتی الطاف الهی و نعمت عظیم برای ما شد،به طوری که جوانان و پیران ما درمیدان کارزار،صحنه های حماسی وتاریخی-که نمونه اش را جزدربرهه ای ازصدراسلام نداشتیم-آفریده اند.اکنون جبهه های جنگ میدان عروج عارفانه و عاشقانه عشاق به سوی معبودشان شده است.تقاضایم از مردم ایران خصوصاً جوانان مسلمان این است که جنگ را تا پیروزی نهایی ادامه داده تا محوتمامی مظاهراستکبارجهانی وآزادی کربلا،قدس  لحظه ای ازپای ننشینند و پرچم افتاده ازدست سربازان گمنام اسلام را به دست گرفته وتا فتح نهایی پیش روند.

یکی ازعوامل مهم درپیروزی صبرواستقامت وپایداری دراموراست. درعین حالی که امری مشکل است برای این ساکنان طریق الهی بسیارشیرین ودلنشین است وما طعم شیرین استقامت را درطول هشت سال بعد ازپیروزی انقلاب به خوبی چشیده ایم.

سفارش حقیراین است،جمهوری اسلامی را که ودیعه ای الهی است باید حفظ کرد وملت مسلمان همان طوری که تا کنون درتمامی جبهه های اقتصادی،سیاسی، اجتماعی،نظامی استقامت کرده وتا به ثمررسیدن این نهال نوپا درصحنه های مختلف حضور مداوم و مسؤولانه داشته و تا فتح وپیروزی نهایی به وظیفه شرعی خویش عمل نموده ومصداق عینی این شعارِ پرمفهوم باشند که:ما اهل کوفه نیستیم حسین تنها بماند،مگرامت بمیرد امام تنها بماند.

توصیه عاجزانه به برادران عزیزپاسداروبسیج این است که قدرنعمت عظیم پاسداری ازاسلام را بدانند ودراین راه ازتحمل مشکلات ورنجها خدای ناکرده ازمیدان به در نروند واستقامت وتوکل درراه هدف بزرگ را وسیله نیل به پیروزی قراردهند که خداوند متعال رنج و زحمت تحمل مشتقات را برای دوستان خود قرار داده است.به پاسداری عشق بورزید وایثاروفداکاری وشهامت وشجاعت را پیشه خودکنید تا درقیامت درپیشگاه امام حسین(ع) و پیامبربزرگ اسلام روسفید و درجوارخداوند آسوده باشید.

سفارش دیگرم این است که ای مردم به یاد مرگ باشید سعی کنید هفته ای یکباربرمزارشهدا درقبرستان شهرحاضرشده وببینید دیگران چگونه رفتند واین سرنوشت در انتظارتمامی انسانهاست که دیریا زود باید این سرا را ترک وبه سوی مکان ابدی حرکت کنند.همیشه این سفارشِ مولای متقیان علی(ع) را نصب العین خود قرار دهیدکه: «انما الدنیا دارالمجاز والآخرة دار القرار فخذوا...» دنیا محل گذروآخرت محل اقامت است پس فرصت را غنیمت شمرده وازگذرگاه دنیا برای آخرت توشه برگیرید. آگاه باشید که امروزروزعمل است و حسابی دربین نیست،و فردا روزحساب است وعملی دربین نیست.

دنیا و زیورآن شما را به خود مشغول نکند،از مال وخون مردم،کاخ آتش درآن دنیا فراهم نکنید وآنچه امروز بکارید فردا درو خواهید کرد،اگر تا کنون به خود نیامده اید، بیدار شوید وگرنه شهدا با اتمام حجت برشما درروزقیامت شکایت شما را به خداوند متعال و پیامبرعظیم الشأن اسلام و ائمه معصومین(علیهم السلام) خواهند نمود.

درطول زمان بعد ازانقلاب با اقتدا به مولایم حضرت علی (ع) با عشق به شهادت به آینده نگرسته ام و سوزوگدازی درونی مرا به مرگ خونین فرا می خوانده است؛ طوری که هروقت به مرگ می اندیشم دعایم این بوده که خدایا آرزویم این است که با حالتی عاشقانه وعارفانه ازاین دارفانی رخت بر بسته به سوی توپروازکنم که مرگ راعروجی ملکوتی وسرای فنا به داربقا برایم قراردهد،اگر این مهم حاصل شد آرزوی دیرینه من بوده وبا شناخت وآگاهی دراین راه قدم نهاده ام».