بنیاد دلاوران ایران زمین( دلاویز )

من المؤمنین رجال صدقوا ماعاهدوالله علیه فمنهم من قضی نحبه و منهم من ینتظر و ما بدلوا تبدیلا

پیش‌بینی نشریه یالثارات: احمدی‌نژاد عزل می‌شود!سرمقاله ابتکار؛به کجاچنین شتابان!
نویسنده : بنیاد دلاوران ایران زمین(دلاویز) - ساعت ۱٠:٢٧ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/۱٠/۳
 

    

آفتاب: هفته‌نامه یالثارات تصریح کرد یک سال مانده به پایان عمر دولت دهم، رئیس‌جمهوری به دلیل سرعت پایین در چشم گفتن برای عزل از دولت کنار گذاشته می‌شود.

به گزارش خبرآنلاین، هفته‌نامه یالثارات در ستون سیاست به روایت یک همولایتی با اشاره به حذف متکی و سایر منتقدان اسفندیار رحیم‌مشایی آورده است: عجیب نیست با این سرعتی که محمود‌جان به پاک‌سازی دولت دهم از مخالفان و منتقدان قطب دایره دولت و مرشد کل حضرت اسلام‌شناس مقیم نهاد ریاست‌جمهوری پرداخته، یک سال مانده به پایان عمر دولت همه وزرا و معاونین و غیره ناگهانی و تلفنی عزل می‌شوند و اسفندیار باقی می‌ماند و بقایی و رحیمی و خانم آزاده اردکانی و لاغیر! (حتی خود محمود‌جان هم به علت سرعت پایین در گفتن چشم به حضرت اسلام‌شناس از دولت کنار گذاشته می‌شود.)


سعید حدادیان: احمدی‌نژاد لجباز است و حزب‌اللهی نیست

4 شهریور 1389 ساعت 9:42

بنده باز هم تکرار می‌کنم، آقای احمدی‌نژاد فردی لجباز، قد و ضد روحانیت است. لجبازی و قدی هم از صفات شیطان است. برخی می‌گویند سخنان احمدی‌نژاد تأثیر پذیرفته از مشایی است، اما بنده مخالف این حرف هستم و معتقدم اصلا چنین نیست بلکه حرف‌هایی که احمدی‌نژاد می‌زند کاملا مال خود اوست و به آن اعتقاد دارد.


آفتاب: حاج سعید حدادیان پس از پایان مراسم مسجد ارک، هنگام خروج از مسجد با پرسش‌های دو جوانمذهبی و حامی دولت مواجه شد. پرسش‌های این دو جوان در مورد موضع‌گیری‌های گذشته این مداح سرشناس بر علیه احمدی‌نژاد بود.

به گزارش شیعه‌آنلاین، حاج سعید حدادیان نیز در پاسخ به برخی از این پرسش‌ها گفت: بنده باز هم تکرار می‌کنم، آقای احمدی‌نژاد فردی لجباز، قد و ضد روحانیت است. لجبازی و قدی هم از صفات شیطان است. برخی می‌گویند سخنان احمدی‌نژاد تأثیر پذیرفته از مشایی است، اما بنده مخالف این حرف هستم و معتقدم اصلا چنین نیست بلکه حرف‌هایی که احمدی‌نژاد می‌زند کاملا مال خود اوست و به آن اعتقاد دارد.

سعید حدادیان که بیش از ٢۵ نفر اطرافش حلقه زده بودند و حرف‌هایش را گوش می‌کردند، در ادامه پس از اینکه با مخالفت شدید این دو جوان مواجه شد، افزود: بنده مانند شما جیره‌خور این دولت نیستم که بخواهم چشم و گوش بسته از آن حمایت کنم. من از همان اول هم به آقای احمدی‌نژاد گفتم هر وقت اشتباه کنی متذکر خواهم شد.

این مداح همچنین گفت: آقای احمدی‌نژاد ابتدا که روی کار آمد وقتی از او پرسیدیم "کدام عالم حامی شماست؟" گفت "آیات مصباح‌یزدی، خوشوقت و مظاهری". اکنون بنده از او سوال می‌کنم "کدام یک از این 3 نفر یا بهتر است بگویم کدام عالم یا مرجع تقلیدی از آقای شما حمایت می‌کند؟!".

حاج سعید حدادیان در ادامه در پاسخ به پرسش یکی از این دو جوان که گفت "آیا قبول ندارید که دولت آقای احمدی‌نژاد" حزب‌اللهی‌ترین دولت از اول انقلاب اسلامی تاکنون بوده"، گفت: آقای احمدی‌نژاد دیگر جزو حزب‌اللهی‌ها نیست. نه بنده و نه حاج منصور [ارضی] و دیگران دیگر آقای احمدی‌نژاد را قبول نداریم. ما و دیگر حزب‌اللهی‌ها نمی‌توانیم به خاطر آقای احمدی‌نژاد مقابل مراجع تقلید عظام و ائمه جماعت‌ها و غیره بایستیم.


کد مطلب: 106463

آدرس مطلب: http://aftabnews.ir/vdch--nzx23nvkd.tft2.html

 

آفتاب

  http://aftabnews.ir

آفتاب: روزنامه ابتکار در سرمقاله امروز یکم مرداد 88 آورده است: 

می‌توان گفت التهابات فروکش نموده بود. اتفاقات ناگوار هفته‌های اخیر که هزینه‌های مادی، جانی و.. در داخل و هزینه‌های اعتباری آن در سطح منطقه و جهان، کم نبود به هر شکل ممکن پایان یافته بود.همگان در انتظار این بودند تا رئیس جمهور منتخب که این بار با حضور حداکثری مردم و نظر به خدمات دولت گذشته و حمایت همه طیفهای اصولگرا با رای نزدیک به 25میلیونی توسط مردم انتخاب شد، با اتخاذ مسیر وحدت و در کمال آرامش و به دور از هرگونه حاشیه به انتخاب همکاران دولت آینده خویش بپردازد تا بتواند در این زمان باقی مانده ضمن رفع اشکالات موجود در دولت قبل، با استفاده از «نخبگان»، دولتی به مراتب قوی تر و به دور از انتقادات مشفقانه دوستان، به مجلس معرفی نمایند.

اما جمعه گذشته همه با خبری رو به رو شدیم که شوک آن به اندازه‌ای بود که در اندک زمانی صدای اعتراض نزدیکترین حامیان آقای احمدی نژاد را نیز در آورد. گستردگی اعتراضات بیشتر از حدی بود که همگان فکر می‌کردند. دامنه اعتراضات این انتصاب اشتباه در درون حامیان رئیس جمهور از حسین شریعتمداری تا آیت الله یزدی از طیف روحانیون و زاکانی تا حجه الاسلام رهبر در طیف نمایندگان حامی ایشان ادامه پیدا کرد.

اما باز هم همگان روند توصیه به استعفا را بیشتر در پیش گرفتند و از انتقادهای تند به این انتصاب با توجه به توصیه‌های چند هفته اخیر مقام معظم رهبری، خودداری کردند.اما عصر سه شنبه خبرگزاری‌ها از قول ابوترابی نائب رئیس مجلس عنوان داشتند که «نظر مقام معظم رهبری نیز مبنی بر کنار گذاشتن آقای رحیم مشایی از سمت‌های معاونت ریاست جمهور کتبا به رئیس جمهور ابلاغ گردیده است.» بدتر از آن خبری بود که به نقل از واحد مرکزی خبر منتشر شد که «رئیس جمهور تاکید کرد که مشائی معاون اول رئیس جمهور است و به فعالیت خود ادامه می دهد.» که این جای تاسف بسیاری دارد.

آقای دکتر احمدی نژاد قبل از این در مصاحبه تلویزیونی خویش پس از انتخابات عنوان نموده بودند که آرای مردم باعث شده تا ایشان با اتکای به این آرا موانع پیشرو را در راستای اهداف خویش بردارند و هرجا که نتوانستند علت را با مردم بازگو نمایند. این درست که ایشان در برابر فشارهای سیاسی و سهم خواهی‌های طیفهای مختلف با اتکا به آرا مردم نباید کوتاه بیایند اما نکته‌ای که ایشان نباید فراموش کنند توصیه طیف وسیعی از علما، بخش اعظمی از سیاسیون طرفدار ایشان در استعفا یا عزل آقای مشائی از سر سهم خواهی نبوده بلکه از سر اصولگرائی و پایبندی به اصول و مبانی انقلاب اسلامی بوده که آقای رئیس جمهور بهتر از هر شخص دیگری به علل آن واقفند.

همه اینها به کنار، شاید برای هر کدام از افراد دلیلی برای عدم پذیرش توصیه‌های آنان وجود داشته باشند. اما آقای احمدی نژاد در برابر ابلاغ نظر مقام معظم رهبری چه پاسخی دارند که پس از گذشت 3روز از این ابلاغ بر ادامه فعالیت ایشان در دولت تاکید نمودند. حتی اگر ایشان در دیداری با استدلالهای خویش و اعلام نظرات و دلایل انتخاب مشائی نظر ایشان را بر ادامه فعالیت مشائی جلب نموده باشند بازهم جای سئوال است.

سئوالی که آقای احمدی نژاد باید در اسرع وقت پاسخگو باشد.آقای احمدی نژاد خود مطمئنا واقفند، تمام کسانی که به ایشان رای داده‌اند خود را تابع و مطیع محض ولایت می‌دانند و ساده زیستی، کارآمد بودن و ولائی بودن ایشان، دلایلی برای انتخاب توسط این افراد بوده، که از این میان مطیع ولایت بودن و نزدیکی نظرات ایشان به مقام معظم رهبری دلیل اصلی این انتخاب بوده و شک نکنید که در صورت به وجود آمدن کمترین خدشه‌ای در این تابعیت، اولین نفراتی که اعتراض خواهند نمود همین کسانی هستند که به ایشان رای داده‌اند، و نمونه‌ای از این اعتراضات را در چند روز اخیر در نخبگان طرفدار ایشان بروزنمود.

اگر از دولتهای قبل انتظار بود در صورت اظهار نظر مقام معظم رهبری در مورد مطلب خاصی به آن عمل نمایند از جناب آقای احمدی نژاد انتظار است که با اطلاع از نظرات ایشان، قبل از بیان، به آن عمل نمائید که متاسفانه نه تنها این مهم محقق نگردیده که حتی به نظر کتبی ایشان نیز عمل نشده و سعی در توجیه نمودن ایشان شده که این عمل در تاریخ جمهوری اسلامی بلا تشبیه است.

در پایان ضمن توصیه به رئیس جمهور محترم بر رعایت تمام معیارهای اصولگرائی و یادآوری این نکته که ایشان تمام جریان اصولگرائی نبوده بلکه برخواسته از این جریان هستند و اصولگرایان و مردم خط قرمز خویش را تبعیت از رهنمودها و عمل به نظرات مقام معظم رهبری می‌دانند و با کسانی که بر خلاف این جهت حرکت می‌نمایند عقد اخوت نبسته‌اند، از ایشان انتظار است ضمن عمل به توصیه مقام معظم رهبری در خردگرائی و تدبر در تمام امور دولت، این نکته را به یاد داشته باشند فرموده ایشان در دیدار مسئولان در عید مبعث، در مورد امتحان عظیم، برای همه افراد جامعه بالاخص نخبگان بوده و شاید پافشاری بر ادامه فعالیت آقای مشائی مصداق «اقدامی که موجب برهم خوردن امنیت جامعه و حرکت بر خلاف ملت» باشد. لذا ضمن اصلاح اشتباه خویش در انتصاب آقای مشائی از آلوده‌تر شدن این فضا جلوگیری نموده و همه مردم را به دولت دهم امیدوار نمایند.
کد مطلب : 9111