بنیاد دلاوران ایران زمین( دلاویز )

من المؤمنین رجال صدقوا ماعاهدوالله علیه فمنهم من قضی نحبه و منهم من ینتظر و ما بدلوا تبدیلا

مناظره الله‌کرم و علایی؛ اعتراض سردار دفاع مقدس به توهین به یاران امام و انقلاب
نویسنده : بنیاد دلاوران ایران زمین(دلاویز) - ساعت ۱٠:٠٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٥/٤/٢٩
 

به گزارش خبرآنلاین، حسین علائی در ابتدای نشست در پاسخ به این سئوال که «قبول قطعنامه در چه شرایطی اتفاق افتاد؟»، گفت: امام تصمیم مهمی را گرفتند آن هم پایان دادن به جنگ بود و با پذیرش به قطعنامه جنگ پایان یافت. من آقای الله کرم از یک نحله و هر دو از سپاه هستیم، شاید بهتر بود که از دستگاه دیپلماسی در این جلسه حضور میداشت، بحث بهتر پیش میرفت.

وی با بیان این نکته که «هیچ جنگی تا ابد باقی نمی‌ماند.»، افزود: بنابراین هر جنگی که آغاز می‌شود همانطور که سیاستمداران در حال فکر برای مدیریت جنگ هستند، بسیاری به این فکر می‌کنند که چگونه جنگ پایان بیابد. از نظر تئوری جنگ ها با چند شیوه پایان میابند، پایان جنگ تحمیلی هم از این تئوری ها خارج نیست.

این فرمانده سپاه در دوران دفاع مقدس اظهار کرد: شما اگر آیین نامه های رسمی هر کشوری را بخوانید، در بند اول آیین نامه رزمی نوشته اند هدف جنگ پیروزی است، هیج کشوری جنگی را برای ناکامی آغاز نمیکند.

علائی در تشریح گفته هایش گفت: اگر اهداف را مدنظر قرار ندهیم و اگر طرفی که جنگ را آغاز میکند، موفق شود طرف مقابل را شکست دهد، جنگ پایان میابد. روش دیگر خاتمه دادن به جنگ زمانی است که طرفین قدرتشان به هم نمیرسد، طرفی که جنگ را شروع کرده است نمیتواند جنگ را پایان بدهد و نه کشوری که مورد هجوم قرار گرفته است، نمیتواند زمینه اتمام جنگ را فراهم کند، در این شرایط دو راه وجود دارد، یا مذاکره یا مداخله خارجی است.

او در رابطه با جنگ ایران و عراق گفت: استراتزی عراق این بود که منطقه خوزستان را تصرف کند و بعد از تصرف دو موضوع را بر ایران تحمیل کند، یک اینکه معاهده ۱۹۷۵ را بخواهد کاری کند که کنار بگذاریم، دوم اینکه در خوزستان حکومت وابسته به عراق ایجاد کند. که در این حکومت وابسته انقلاب همیشه در چالش به سر ببرد و در نهایت شکست بخورد. در داخل عراق اتفاقاتی بیفتد که حکومت بعث عراق نتواند تدوام بیابد و به همین دلیل دنبال تضمینی بود که مردم عراق راه مردم ایران را در سرنگونی استبداد دنبال نکند. بنابراین عراق با این استراتژی وارد جنگ شد و تا روز آخر جنگ این استراتژی را پیش رو داشت.

علائی در ادامه به استراتژی ایران در جنگ اشاره کرد و اظهار کرد: اما استراتژی ایران این بود که عراق به اهدافش نرسد. در همان هفته های اول جنگ، افراد میانجی به خصوص از طرف سازمان کنفرانس اسلامی به ایران آمدند. استراتژی ایران بیرون راندن ارتش متجاوز از خاک ایران و حفظ تمامیت ارضی و نپذیرفتن تممهیدات عراق برای لغو معاهده ۱۹۷۵ بود.


 
 
شهید تفسیر اوج از خودگذشتگی در راه دفاع از دین و میهن/ درود بر شرف شهیدان ...
نویسنده : بنیاد دلاوران ایران زمین(دلاویز) - ساعت ۱:۳۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٥/٤/٢٠
 


 
 
شهید مصطفی چمران، الگوی عملی برای نسلی که به دنبال تلفیق علم، زندگی و دین باشد.
نویسنده : بنیاد دلاوران ایران زمین(دلاویز) - ساعت ۸:٢٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٥/٤/۱٩
 


 
 
غواص ها دیدند ما داریم غرق می شویم! خودشان را رساندند ... این یعنی اوج ایثار
نویسنده : بنیاد دلاوران ایران زمین(دلاویز) - ساعت ۸:٢۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٥/٤/۱٩
 


 
 
کامفیروزی،فرزندشهیدودانشجوی دکترای حقوق:شیوه تعامل بامن وامثال من چگونه بایدباشد
نویسنده : بنیاد دلاوران ایران زمین(دلاویز) - ساعت ۱٢:۱۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٥/٤/۱٤
 

فرزند شهید و دانشجوی دکترای حقوق جزای دانشگاه تهران در دیدار دیشب دانشجویان با رهبری گفت: فرمایشات مکرر جنابعالی در زمینه ی باز بودن باب نقد شما و نهادهای زیرمجموعه شما، ضرورت آزاداندیشی در دانشگاه ها، تحمل مخالفان، برافروخته نشدن و جدال احسن با آنها و پرهیز از برخورد امنیتی با دانشجویان، توسط بخشی از مسوولین که خود را متصف به صفت انقلابی می‌دانند، شنیده اما رعایت نمی شود. متن سخنان این دانشجو و فرزند شهید در دیدار صمیمانه با رهبری که معمولا دانشجویان با دیدگاه های مختلف در این دیدار سخنان خود را با صراحت مطرح می‌کنند، به نقل از سایت انصاف نیوز در پی می‌آید:


بسم الله الرحمن الرحیم
سلام علیکم
وَ لْتَکُن مِّنکُمْ أُمَّةٌ یَدْعُونَ إِلىَ الخَْیرِْ وَ یَأْمُرُونَ بِالمَْعْرُوفِ وَ یَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنکَرِ وَ أُوْلَئکَ هُمُ الْمُفْلِحُونَ (آیه ۱۰۴-سوره آل عمران)

خدای را سپاسگزارم که امروز این توفیق را نصیب من کرد که بتوانم به عنوان عضوی از خانواده انقلاب در محضر جنابعالی، نظرات خود را بیان نمایم. آقای خامنه ای! بنده فرزند یکی از هزاران بسیجی ای هستم که در راستای تحقق آرمانهای انقلاب اسلامی، راهی جبهه های نبرد شدند و جان خود را تقدیم راه حق کردند تا به سهم خود نقشی در آبیاری شجره ی طیبه ی انقلاب ایفا کنند. ما از پدرانمان آموختیم که مردم و آرمانهای انقلاب، دو جزء جدانشدنی هویت‌ ما هستند. آموختیم که آنها رفتند تا مردم امنیت، استقلال، آزادی و عدالت را در سایه ی تفسیری از اسلام تجربه کنند که هرگز خود را در مقابل آزادی مردم و عدالت اجتماعی نمی یابد. اکنون به یمن پایمردی پدران ما و همرزمانشان، امنیت و استقلال کشور برقرار شده است. با این وجود من، به عنوان یکی از هزاران فرزند شهدای انقلاب و دفاع مقدس، در مسیر تداوم این راه، مخاطراتی می بینم که صمیمانه آنها را در دو محور با حضرتعالی طرح می کنم و امید دارم تاکیدات شما سبب ساز اصلاحی رو به خیر در عملکرد مسوولان و فضای عمومی مملکت شود.


 
 
سرلشکر محمد باقری برادر سردار شهید حسن باقری جایگزین سرلشکر فیروزآبادی شد.
نویسنده : بنیاد دلاوران ایران زمین(دلاویز) - ساعت ۸:٤٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٥/٤/٩
 

متن حکم فرمانده معظم کل قوا به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

سردار سرلشکر پاسدار محمدحسین باقری
با توجه به انتقال سردار سرلشکر بسیجی دکتر سیّد حسن فیروزآبادی به جایگاه مشاورت عالی فرماندهی کلّ نیروهای مسلح، و نظر به خدمات شایسته و تجارب ارزنده جناب‌عالی در دوران دفاع مقدس و پس از آن به‌ویژه در مسئولیت‌های ستاد کل و قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص)، شما را به ریاست ستاد کل نیروهای مسلح منصوب می‌کنم.
با تمسک و امید به عنایات الهی، ارتقاء توانمندی‌ها و آمادگی‌های دفاعی امنیتی نیروهای مسلح و بسیج مردمی و امکان پاسخگویی به‌موقع و مؤثر به هر سطح و نوع از تهدیدات متوجّه به نظام جمهوری اسلامی ایران با عمل انقلابی مورد انتظار است. از تلاش‌های مخلصانه و مدبّرانه سردار سرلشکر بسیجی دکتر فیروزآبادی از ابتدا تا کنون در این مسئولیت مهم قدردانی و تشکر می‌کنم. دوام توفیقات همگان را از خداوند متعال مسئلت می‌کنم.
سیّد علی خامنه‌ای
۸/ تیر ماه/ ۹۵