بنیاد دلاوران ایران زمین( دلاویز )

من المؤمنین رجال صدقوا ماعاهدوالله علیه فمنهم من قضی نحبه و منهم من ینتظر و ما بدلوا تبدیلا

رئیس‌جمهور:مبنای ما در مذاکرات، حفظ قدرت دفاعی کشور بود/ارتش به کل ملت تعلق دارد
نویسنده : بنیاد دلاوران ایران زمین(دلاویز) - ساعت ٦:٠٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٥/۱/۳۱
 

رئیس جمهور تاکید کرد:‌ارتش جمهوری اسلامی ایران به کل ملت تعلق دارد و ارتش جناحی و حزبی نیست.

حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی صبح امروز یک شنبه در مراسم سی و هشتمین سالروز ارتش جمهوری اسلامی ایران در جوار حرم امام خمینی (ره) اظهار کرد:‌طبق فرمان و وصیت امام و طبق تدبیر فرماندهی معظم کل قوا، ارتش جمهوری اسلامی ایران ارتشی است که به کل ملت ایران تعلق دارد و ارتش جناحی، حزبی، یا این گروه و آن گروه و این قوم و آن قوم نیست، بلکه ارتش اسلام، نظام اسلامی و کل ملت ایران است.

وی ادامه داد : ارتش جمهوری اسلامی از میهن، نظام، قانون، ملت، حیثیت ، جان ملت ، منافع و مصالح ملی دفاع می‌کند. امام راحل فرمود که یک فرد یا در ارتش می‌ماند و یا به حزب و گروهی تعلق می‌یابد و راه دومی وجود ندارد. اگر فردی می‌خواهد به حزب و جناحی وابسته باشد نباید در ارتش حضور داشته باشد. امام فرمود که وابستگی به جناح و حزب به معنای نابودی ارتش جمهوری اسلامی است که البته این کلام امام راجع به کل نیروهای مسلح صادق است و امام راجع به بقیه نیز با همین صراحت سخن گفته‌اند.


 
 
کربلای هشت؛ شکست ارتش متجاوز عراق با وجود استفاده از سلاح شیمیایی
نویسنده : بنیاد دلاوران ایران زمین(دلاویز) - ساعت ٦:۳٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٥/۱/٢۱
 

روزهایی که رزمندگان ایران تا نزدیکی بصره رفتند

کربلای ۸ فقط یک عملیات نظامی در یک جبهه نبود، نبرد نابرابری بود با دشمنی تا بن دندان مسلح. عراق در پاسخ عملیات کربلای ۸ جنگ را به وادی دیگری کشاند، اما در نهایت بازنده میدان شد. پس از عملیات‌ کربلای ۵ ایران باید مواضع خود را تحیکم می‌بخشید. عراق پس از عملیات کربلای ۵ خود را در فشار سختی می‌بیند و به ناچار واحدهایی از سپاه یکم، دوم، چهارم و پنجم خود را در منطقه کانال پرورش ماهی و کانال زوجی مستقر می‌کند که حمله رزمندگان باعث انهدام بسیاری از آنها می‌شود...

 گروه دفاع مقدس:کربلای ۸ فقط یک عملیات نظامی در یک جبهه نبود، نبرد نابرابری بود با دشمنی تا بن دندان مسلح. عراق در پاسخ عملیات کربلای ۸ جنگ را به وادی دیگری کشاند، اما در نهایت بازنده میدان شد.

پس از عملیات‌ کربلای ۵ ایران باید مواضع خود را تحیکم می‌بخشید. عراق پس از عملیات کربلای ۵ خود را در فشار سختی می‌بیند و به ناچار واحدهایی از سپاه یکم، دوم، چهارم و پنجم خود را در منطقه کانال پرورش ماهی و کانال زوجی مستقر می‌کند که حمله رزمندگان باعث انهدام بسیاری از آنها می‌شود.


 
 
آیت الله هاشمی رفسنجانی:وصیت امام به من و آیت الله خامنه ای درکنار هم ماندن بود.
نویسنده : بنیاد دلاوران ایران زمین(دلاویز) - ساعت ٥:٤٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٥/۱/۱۸
 

مودت و برادری من و رهبری از همان ابتدا تا امروز مصداق عینی اخوت فی الله است اخوتی که خیلی ها از ابتدای انقلاب تا امروز سعی کرده اند بنا بر اقوال سیاسی رایج بر آن خدشه وارد کنند که به فضل الهی و به دعای خیر امام راحل (ره) ناکام مانده و خواهند ماند .
 
احساس برادری ما در تمامی این سالها از همان روزهای  همسنگری در دوران مبارزه تا امروز نه تنها لحظه ای کم نشده ، بلکه همواره بر آن افزوده شده، خنّاسان اختلاف افکن داخلی و خارجی هم به هر نیتی که بر طبل اختلاف من و رهبری می کوبند بر طبل تو خالی می کوبند، چرا که تا امروز لحظه ای ایشان را تنها نگذاشته ام و انشاء الله تا زمانی که زنده ام نخواهم گذاشت . تا نفس دارم پای هر ماموریت و تکلیفی هم درباره نظام و رهبری ایستاده ام . دشواری ها برای ما در عرصه اخوت فی الله محلی از اعراب ندارد. وصیت امام بر ما در کنار هم ماندن بود و تا زنده ایم بر آن عهدی که با امام بسته ایم استوارمی مانیم . ما روزهای بسیار دشوارتر را از امروز را با همراهی هم پشت سر گذاشته ایم .از خدا هم خواسته ام روزی نباشد که من باشم و ایشان نباشد. چرا که حتی فکر حضور بدون ایشان هم  بشدت به من احساس تنهایی می دهد.


 
 
آیت الله هاشمی رفسنجانی: صنایع موشکی در زمان فرماندهی من در جنگ راه افتاد.
نویسنده : بنیاد دلاوران ایران زمین(دلاویز) - ساعت ٥:۳٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٥/۱/۱۸
 

اگر عامه‌ مردم هم ندانند، مسئولان به ویژه نظامی‌ها، به خوبی می‌دانند که صنایع موشکی در زمان جنگ که من فرماندهی آن را داشتم، از صفر توسط نیروهای جهاد سازندگی، سپاه پاسداران و ارتش شروع شد و بعدها در زمان ریاست جمهوری‌ام تقویت شد و من همیشه بر ضرورت تکمیل و تقویت پروژه‌ی موشکی ایران به عنوان قدرت دفاعی و بازدارنده تأکید داشته و دارم.


 
 
سردارعلایی:مسیرتعیین شده توسط حضرت‌عالی راه توسعه و پیروزی ملت ایران را دربردارد
نویسنده : بنیاد دلاوران ایران زمین(دلاویز) - ساعت ۱:٠۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٥/۱/۱٧
 

سردار علایی به نمایندگی از جمع حاضر به آیت‌الله هاشمی گفت: علیرغم برنامه‌ریزی‌های بسیار وسیعی که انجام دادند تا بلکه بتوانند تأثیرگذاری شما را به حداقل برسانند ولی ملت به ندای شما پاسخ مثبت داد، چرا که مسیر تعیین شده توسط حضرت‌عالی راه توسعه و پیروزی ملت ایران را در بر دارد


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، سرمنشا شکل‌گیری گروه‌های تروریستی و تکفیری داعش، بوکوحرام و القاعده را اختلافات مذهبی و افراط گرایی دانست و افزود: یکی از وظایف اصلی ما در شرایط فعلی، حفظ آرامش و امنیت منطقه، پرهیز از تفرقه و عدم دامن زدن به اختلافات مذهبی و دینی است.

 آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری در جلسه با اعضای مجلس خبرگان رهبری درخصوص پرهیز از اختلافات مذهبی، اظهار داشت: ریشه جنگ‌های منطقه به دلیل اختلافات دینی و مذهبی است و ما باید با هوشیاری و رفتاری توأم با آرامش و عقلانیت، آتش جنگ‌های مذهبی را که هر روز شعله‌ورتر می‌شود، خاموش کنیم.


 
 
یادوخاطره‌ی آنان که برای ساختن این لحظات خوش برایمان،جانشان راگذاشتندگرامی باد
نویسنده : بنیاد دلاوران ایران زمین(دلاویز) - ساعت ٤:۱٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٥/۱/۱
 


 
 
پیکر یک رزمنده ایرانی در میان گلها، دو روز مانده به نوروز...عملیات بدر شرق دجله،
نویسنده : بنیاد دلاوران ایران زمین(دلاویز) - ساعت ٤:٠٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٥/۱/۱
 
پیکر یک رزمنده ایرانی در میان گلها، دو روز مانده به
نوروز...
ای من به فدای پیکرت.
عملیات بدر شرق دجله، ۱۸ مارچ ۱۹۸۵
عکاس : ژاک پاولوفسکی