بنیاد دلاوران ایران زمین( دلاویز )

من المؤمنین رجال صدقوا ماعاهدوالله علیه فمنهم من قضی نحبه و منهم من ینتظر و ما بدلوا تبدیلا

چرا براین آتش شور وعشقی که پس از ثبت نام هاشمی درمیان ملت ایجاد شد آبی سرد ریخت
نویسنده : بنیاد دلاوران ایران زمین(دلاویز) - ساعت ٩:٠٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/۳/۳
 

غلامعلی رجایی در آخرین مطلب خود با انتقاد از عملکرد شورای نگهبان نوشته است که شورای نگهبان با این اقدام کسی را که نظرسنجی ها نشان می داد بالای ۶۵ درصد مردمی که می خواهند درانتخابات شرکت کنند به او رای می دهند،رد صلاحیت کرد تا به وظیفه قانونی خویش عمل کند! حق داشتند هاشمی را رد صلاحیت کنند، مردم دارند اشتباه می کنند!

آزادنگار بیم و امید برای فردای ایران به نقل از سایت غلامعلی رجایی مشاورآقای هاشمی رفسنجانی : در این یادداشت وی از عملکرد هشت سال گذشته شورای نگهبان در تایید احمدی نژاد بشدت انتقاد کرده و افزوده است: شورای نگهبانی که صلاحیت احمدی نژاد را تایید کرد و ۸ سال کشور را توسط او به قهقهرا برد، این بار، به راحتی صلاحیت حدادعادل و قالی باف و…را احراز کرد اما هرچه تلاش نمود صلاحیت هاشمی را احراز کند، سعی اش به جایی نرسید!


 
 
خواهشمند است دخالت فرمایید و نشان دهید ولایت فقیه میخواهدجلوی دیکتاتوری را بگیرد
نویسنده : بنیاد دلاوران ایران زمین(دلاویز) - ساعت ۸:۳۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/۳/۳
 

در پی رد صلاحیت هاشمی رفسنجانی توسط شورای نگهبان قانون اساسی دکتر زهرا مصطفوی فرزندامام خمینی(س) طی نامه ای به رهبری درخواست تجدیدنظر در تصمیم شورای نگهبان را کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، متن کامل این نامه بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
حضور محترم مقام معظم رهبری حضرت آیت اله العظمی آقای خامنه ای مدظله العالی
با عرض سلام و ارادت کامل،

همان روزی که تأئید امام بر رهبری حضرتعالی را از زبان ایشان شنیدم و همواره آن نظریه را در مواقع لازم بیان کرده ام تأئید صلاحیت برادر آقای هاشمی را هم شنیدم زیرا امام بعد از نام جنابعالی نام ایشان را هم ذکر کردند. خوشبختانه و به حق حضرتعالی مورد رأی خبرگان قرار گرفتید ، لذا لزومی نمیدیدم تا ذکری در این مورد از ایشان به میان آورم. اما متاسفانه امروز که می بینم شورای نگهبان دست به رد صلاحیت ایشان برای ریاست جمهوری زده است، خواهرانه تذکر می دهم که این کار هیچ معنایی جز فاصله انداختن بین دو یار امام و بی توجهی به شوق و اقبالی که مردم کوچه و خیابان به نظام و انتخابات پیدا کرده است ندارد.


 
 
سردارصنیع خانی:اگرهاشمی صلاحیت ندارد،چه کسی صلاحیت دارد؟/اوجاودانه تاریخ کشوراست
نویسنده : بنیاد دلاوران ایران زمین(دلاویز) - ساعت ۸:۱٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/۳/۳
 

سردار علی صنیع خانی در یادداشتی در خصوص رد صلاحیت هاشمی رفسنجانی نوشته است که اگر او صلاحیت ندارد چه کسی صلاحیت دارد؟ البته جایگاه ریاست جمهوری برای او جایگاه و مقامی نیست و اگر نبود ارزش خدمت به مردم و ادای تکلیف برای حفظ نظام، او هم می‌گفت ارزشش از لنگه گیوه فرسوده کمتر است. او خود را عرضه کرد و با این عرضه کردن چه تایید بشود، چه نشود، چه رییس‌جمهور بشود و چه نشود، او جاودانه تاریخ این کشور و اسلام خواهد شد و نسل‌های آینده هیچ‌گاه او را فراموش نخواهند کرد و به بزرگی از او خواهند کرد.سردار صنیع خانی در این نوشته شرط حماسه سازی این است که با رفع نگرانی از آنانی که پس از انتخابات ۸۸ به این نتیجه رسیده‌اند نقشی در ایفای سرنوشت کشور ندارند، زمینه بیشترین حضور را فراهم آوریم.


 
 
نامه علی مطهری به رهبری: پیشنهاد حکم حکومتی برای بازگشت هاشمی به انتخابات
نویسنده : بنیاد دلاوران ایران زمین(دلاویز) - ساعت ۸:۱۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/۳/۳
 

علی مطهری در نامه ای به رهبری پیشنهاد داده است با حکم حکومتی در تایید صلاحیت هاشمی رفسنجانی زمینه شرکت فعال و شور و نشاط انتخاباتی ایجاد شود.

فرزند آیت الله شهید مطهری در نامه خود با غیرقابل توجیه خواندن دلایل شورای نگهبان، تلویحا علت رد صلاحیت هاشمی رفسنجانی را برخی انتقادات وی دانسته و نوشته است که اگر امام خمینی هم، به فرض حیات، با نام مستعار در انتخابات شرکت می کردند صلاحیت شان رد می شد چون ایشان هم گاهی انتقاداتی داشتند.

صبح امروز نیز زهرا مصطفوی فرزند بنیانگزار جمهوری اسلامی از رهبری خواسته است که با دخالت در تصمیم شورای نگهبان، صلاحیت هاشمی را تایید کند.

متن کامل این نامه به شرح زیر است:


 
 
نامه برادرشهیدکاظمی به رهبری درخصوص ردصلاحیت هاشمی:بگذارید مردم رییس جمهور خود..
نویسنده : بنیاد دلاوران ایران زمین(دلاویز) - ساعت ٧:٥٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/۳/۳
 

به دنبال رد صلاحیت هاشمی رفسنجانی، برادرِ سردار شهید ناصر کاظمی و وزیر اسبق رفاه و تأمین اجتماعی با نگارش نامه ای به رهبری، از وی درخواست کرد برای تحقق حماسه سیاسی در انتخابات ریاست جمهوری، در خصوص حضور آیت الله هاشمی رفسنجانی در این انتخابات ، تدبیر نمایند تا «مردم فهیم و انقلابی ما در روز ٢۴ خرداد حضور اکثریتی خودرا به رخ جهانیان کشیده ورییس جمهور موردنظرخود را انتخاب نمایند.»

پیش از این زهرا مصطفوی، دختر امام خمینی و علی مطهری در نامه هایی از رهبری خواسته بودند که نسبت به این رد صلاحیت تجدید نظر کند.

در نامه این سردار سپاه با اشاره به توصیف هایی که رهبری از هاشمی کرده، آمده است: چون همیشه یک باردیگرکشتی طوفانی جمهوری اسلامی را به ساحل نجات هدایت نمایید تا مردم فهیم و انقلابی ما در روز ٢۴ خرداد حضور اکثریتی خودرا به رخ جهانیان کشیده و رییس جمهور موردنظرخود را انتخاب نمایند.

متن نامه که در سایت انتخاب منتشر شد بدین شرح است:


 
 
خاطرات هاشمی رفسنجانی ازفتح خرمشهر:بی هیچ کارنامه ای ازمبارزه،تاریخ دفاع مقدس...
نویسنده : بنیاد دلاوران ایران زمین(دلاویز) - ساعت ٧:٤۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/۳/۳
 

چکیده : با تمام وجود شهادت می‌دهم که جوانان ایران اسلامی در ارتش، سپاه و بسیج، نه تنها برای فتح خرمشهر که برای فتح همه سرزمین‌های اشغالی ما، شجاعانه و مخلصانه جنگیدند و امروز نباید بگذاریم، هر باند، جناح، گروه و حزبی با هر هدفی که دارد، آن کارنامه درخشان را مخدوش نماید. امروز صدای تخطئه تاریخ پرشکوه دفاع مقدس و زیر سوال تصمیمات تاریخ ساز امام راحل(ره) ازگلوی کسانی در می آید که هیچ کارنامه ای در آن ندارند....


 
 
فتح خرمشهر و اراده ملی / حسین علایی
نویسنده : بنیاد دلاوران ایران زمین(دلاویز) - ساعت ٢:٢٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۳/٢
 

چکیده :در آن زمان مردم و قوای مسلح، با تمام وجود معتقد بودند که«ان‌الله لا یغیر ما بقوم حتی یغیروا ما بانفسهم» یعنی خداوند سرنوشت ملتی را تغییر نمی‌دهد مگر آنها خودشان را تغییر دهند. مردم همان‌طور که با همدلی عمومی در جریان نهضت اسلامی در سال 1357، شاه را از اریکه استبداد به زیر کشیده بودند و حکومت فردی و مادام‌العمر وی را به جمهوری اسلامی تبدیل کرده بودند، این‌بار نیز با تمرکز قدرت و اراده ملی خود، ارتش متجاوز عراق را از خرمشهر بیرون راندند و مهر ذلت را بر پیشانی صدام‌حسین بی‌رحم، حک کردند. «فاعتبروا یا اولی الابصار». ...


 
 
نامه سیدحسن خمینی به هاشمی : خبر غیر قابل باور بود و دل همه را بدرد آورد
نویسنده : بنیاد دلاوران ایران زمین(دلاویز) - ساعت ۱۱:٥٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۳/۱
 

بسمه تعالی
سرور معظّم حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی دامت برکاته

خبر غیر قابل باور عدم احراز صلاحیت جنابعالی در نامزدی انتخابات ریاست جمهوری دل همه علاقمندان به شما و بخشی عظیم از دلبستگان به امام عظیم الشأن. دوستداران رهبری معظم انقلاب را بدرد آورد. بی شک سابقه شما از عوامل ارادت پیروان امام به جنابعالی است ولی برای من که توفیق آشنایی نزدیکتری را – از روزهای دهه شصت تا سالهای حاضر – داشته ام، این ارادت تنها به سبب نقش های بزرگ گذشته شما و علاقه زائدالوصف امام به جنابعالی و فداکاری‌های بیاد ماندنی شما در سالهای مبارزه و انقلاب، جهاد و سازندگی، نیست، بلکه علاوه بر همه آنچه گفته شد و همگان می‌دانند، جنابعالی را از توانمندی هایی برخوردار یافتم که در کمتر کسی مشابه آن را می‌توان یافت. صبر و حوصله تا آنجا که گاه آدمی از این همه تحمل خسته می‌شود؛ دور اندیشی و زکاوت، تا آن حد که در بسیاری از مواقع موجب شگفتی می‌شود، تجربه و شناخت زوایای پیدا و پنهان جامعه ایران و دنیای خارج از کشور تا به آن وسعت که همگان حتی مخالفین شما و نظام نیز بدان معترفند، همه و همه در کنار دل بی کینه شما، ارزش مضاعف می‌یابد. بخوبی بیاد دارم که چه زیبا درباره آنهایی سخن می‌گفتید که با شما بدی‌ها کرده اند.


 
 
... خونین شد، آزاد شد اما خرم نشد!
نویسنده : بنیاد دلاوران ایران زمین(دلاویز) - ساعت ۱۱:٥۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۳/۱
 

گروه عکس: در تاریخ 31 شهریور 59 نبرد تاریخی ایران و عراق آغاز شد .خرمشهر که تا آن زمان به خرم شهر ایران معروف بود به دلیل هم مرز بودن با عراق از اولین نقاطی بودکه مورد حمله دشمن قرار گرفت. مردم و نیروهای بومی به مدت 35 روز در این شهر مقاومت کردند که در اخر این شهر توسط دشمن اشغال شد سرانجام 578 روز اشغال توسط نیروی های بسیج ، سپاه و ارتش طی 4 عملیات به نام بیت المقدس آزاد شد .30 سال گذشت و این شهر هنوز بوی باروت میدهد و مردمان خونگرم و مهرنواز این شهر در انتظار توجهات ویژه بسر می برند .


 
 
تا زنده‌ام وجان دربدن دارم،برای تعالی انقلاب وکشورم هرآنچه درتوان داشته باشم...
نویسنده : بنیاد دلاوران ایران زمین(دلاویز) - ساعت ٦:٠۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/۳/۱
 

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: تا آخرین لحظات ثبت‌نام بنا نداشتم در انتخابات شرکت کنم، ولی به دلیل مراجعات و اصرارهای مکرر از همه قشرهای جامعه به‌ویژه خانواده‌های معزز شهدا و برخی بزرگان حوزه در قم و سایر بلاد،وارد این عرصه شدم.

به گزارش فارس، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در دیدار با جمعی از استادان حقوق دانشگاه‌های تهران، وکلای دادگستری، قضات، اعضای کمیسیون‌های حقوقی و سردفتران، مردم را سرمایه اصلی نظام اسلامی دانست و تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام(ره) از شروع نهضت تاکنون با تکیه بر حضور مردم شکل گرفت، پیروز شد و در گردنه‌های مختلف به‌ویژه دوران دفاع مقدس و سازندگی کشور را پیش برد و اگر مردم به میدان نمی‌آمدند، توفیقی حاصل نمی‌شد و دستاوردها و پیروزی‌ها به دست نمی‌آمد.

وی افزود: اکنون نیز اگر مردم در صحنه باقی نمانند و پشتوانه نظام اسلامی به عنوان یک سرمایه بزرگ و بی‌بدیل نباشند کارها انجام نخواهد شد.

عضو مجلس خبرگان رهبری، با ابراز تأسف از برخی هتاکی‌ها، بداخلاقی‌ها و نیز دروغ و تهمت گفت: برخی افراد و جریان‌هایی که در زمان مبارزه، حضور مؤثری در صحنه نداشتند، امروز انقلابی‌نما و تندروتر از مبارزان شده‌اند و با حمایت‌های اشتباه برخی‌ از همین انقلابی‌نماها، جامعه در چند سال گذشته دچار آسیب‌های جدی شده که خارج شدن از این شرایط، نیازمند تقویت وحدت ملی و تدبیر، عقلانیت و برنامه‌ریزی اصولی است.


 
 
نگاه بی‌رمق خوزستان به کارون / پس از ۲۵ سال خرمشهر هنوز هم جنگ‌زده است!
نویسنده : بنیاد دلاوران ایران زمین(دلاویز) - ساعت ٥:٤٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/۳/۱
 

گروه جامعه: ۳۱سال پیش در چنین روزهایی، پرافتخارترین روزهای هشت‌سال دفاع‌مقدس رقم خورد و خرمشهر که بعداز ۵۷۸ روز دفاع جانانه و جوانمردانه به‌دست دشمن بعثی اشغال شده بود، با نبردی به‌یاد‌ماندنی به دامن مام میهن بازگشت.
خاطره فتح خرمشهر چنان در خاطر مردم رشید ایران جاودانه شد که تا ابد سوم خرداد سمبل مقاومت تاریخ کشورمان خواهد بود. امروز ۳۱سال از آن تاریخ و ۲۵سال از پایان دفاع‌مقدس می‌گذرد اما خرمشهری که روزی به یاد دفاع خونین سردارانش به خونین‌شهر ملقب شده بود و می‌رفت تا پس از آن روزهای دردناک دوباره خرمشهر شود، هنوز آنطور که شایسته این سرزمین مقدس است، با خرمی آبادانی قرین نشده‌است. این روزها سمبل مقاومت کشورمان تبدیل به سمبل محرومیت شده است. اهالی خرمشهر با اینکه دل پر‌دردی از بی‌توجهی‌ها دارند، مظلومانه و غیرتمندانه ساکت مانده‌اند ولب به شکایت باز نمی‌کنند اما وقتی از سربازان و سرداران دیروز و امروز خرمشهر گرفته تا نمایندگان مردم این منطقه حال شهر را بپرسیم از مشکلاتی صحبت می‌کنند که اتفاقا کوچک هم نیستند. به همین‌خاطر و به بهانه نزدیک شدن به سالروز آزادسازی خرمشهر به گوشه‌ای از مشکلات این شهر قهرمان که به تعبیر نماینده مردمانش در مجلس شورای اسلامی، ۲۵سال بعد از اتمام جنگ هنوز هم جنگ‌زده است، اشاره می‌کنیم، به این امید که تلنگری باشد بر وجدان به‌خواب رفته کسانی که دستشان می‌رسید و کاری نکردند.