بنیاد دلاوران ایران زمین( دلاویز )

من المؤمنین رجال صدقوا ماعاهدوالله علیه فمنهم من قضی نحبه و منهم من ینتظر و ما بدلوا تبدیلا

برگی از دفتر زندگی یک قهرمان / یادی از سردار شهید محمود کاوه
نویسنده : بنیاد دلاوران ایران زمین(دلاویز) - ساعت ٢:۱٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٧
 

این روزها فیلمی بر پرده سینماهای کشور رفته و در سالن ها در حال اکران عمومی است که این غفلت را تا حدی جبران کرده است. «شورشیرین» جدیدترین ساخته «جواد اردکانی»، تبلوری از سال های حماسه و ایثار است. اثری که تلاش دارد شجاعت، پایمردی، فداکاری، رشادت و دلاورمردی های شهید «محمود کاوه» را در حد بضاعت، پیش روی مخاطبان خود بگذارد.

دستمایه قرار دادن زندگی اسطوره ها و قهرمان های دفاع مقدس، دشواری های خاص و ویژه خود را دارد. شاید به همین سبب است که کم تر کارگردانی سراغ تصویر کردن سیمای واقعی این بزرگ مردان می رود. اما «اردکانی» در «شورشیرین» با تحقیقات و پژوهش های فراوان درخصوص زندگی سردار شهید محمود کاوه، تلاش دارد تا روایتش از زندگی این دلاورمرد، تا حد امکان مستند به واقعیات باشد و از قهرمان سازی های رایج بپرهیزد. حضور شخصیت های مثبت و منفی که هم گام با شخصیت شهید کاوه پیش می روند، از امتیازات بزرگ «شورشیرین» است.


 
 
خاطرات آیت الله هاشمی رفسنجانی از عملیات مرصاد + عکس
نویسنده : بنیاد دلاوران ایران زمین(دلاویز) - ساعت ٦:٤٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/۱
 

آفتاب: مثل اینکه وضع جدید و پیام امام، جوش و خروش بی‌سابقه‌ای در جبهه رفته‌ها به وجود آورده است. از ستاد خبر دادند که تصمیم به فراخوانی یک دوره احتیاط و زیاد کردن دوره ضرورت سربازی و اضافه کردن حقوق بسیجی‌ها گرفته‌اند. جو کشور جنگی شده و وضعیت برنامه رادیو را فوق‌العاده کرده‌اند.
محسن هم با جدیت تولید انبوه موشک 130 کیلومتری را دنبال می‌کند؛ 

ساعت یک بعد از ظهر حرکت کردیم. بین راه قم و تهران، ماشین و لباس را عوض کردم. نماز مغرب و عشاء را در قهوه‌خانه‌ای بین اندیمشک و پل دختر خواندیم و نزدیک ساعت دوازده شب به پایگاه هوایی دزفول رسیدیم. خبر عقب رانده شدن دشمن از نزدیک خرمشهر و جاده اهواز با تلفات سنگین را از رادیو شنیدیم.

از پایگاه با آقای محسن رضایی تلفنی صحبت کردم. گفت دشمن را تا مرز تعقیب کرده‌ایم و خیلی خوشحال بود. شام، نان، پنیر و انگور خوردیم و خوابیدیم. در مجموع روز سختی گذشت و خلبان [حبیب] بقائی فرمانده پایگاه که در ماموریت بمباران دشمن شرکت داشته، از اینکه نیروهای زمینی خیلی کم توان و بی‌حالند، سخت ناراحت بود.