بنیاد دلاوران ایران زمین( دلاویز )

من المؤمنین رجال صدقوا ماعاهدوالله علیه فمنهم من قضی نحبه و منهم من ینتظر و ما بدلوا تبدیلا

اختلافات رئیس جمهور و نخست وزیر، التهاب در جامعه روحانیت مبارز و بیماری امام به
نویسنده : بنیاد دلاوران ایران زمین(دلاویز) - ساعت ۱۱:۳٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/۱/٢٤
 

جدیدترین کتاب خاطرات آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی با عنوان «پایان دفاع، آغاز بازسازی» شامل خاطرات روزنوشت سال حساس و بسیار با اهمیت ۱۳۶۷ در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران رونمایی می‌شود.

به گزارش سلام به نقل از دفتر نشر معارف انقلاب در بخشی از این کتاب جانشین وقت فرماندهی کل قوا ضمن شرح روزانه فرایند پذیرش قطعنامه ۵۹۸ شورای امنیت سازمان ملل و پایان هشت سال دفاع مقدس؛ به بیان ناگفته‌هایی درباره مقطع تاریخی پایان جنگ و همچنین مهم‌ترین مسائل داخلی کشور پرداخته است که برای علاقمندان سیاست و تاریخ انقلاب جالب توجه خواهد بود.

همچنین در این کتاب در خصوص مسایل منطقه‌ای و بین‌المللی و اقدامات ایران برای شکستن جو مسموم رسانه‌ای استکباری و امپریالیستی و جلب حمایت افکار عمومی دنیا به نفع کشور و منزوی ساختن صدام حسین دیکتاتور معدوم عراق مطالب خواندنی و قابل توجهی برای اولین بار آمده‌است. ضمن آنکه وقایع دیگر داخلی در سال ۱۳۶۷ از جمله مسأله قائم مقام رهبری، اختلافات رئیس جمهور و نخست وزیر، اقدامات مجلس سوم، التهاب در جامعه روحانیت مبارز، طرح ادغام نیروهای مسلح، موفقیت‌های بزرگ در ساخت موشک‌های دوربرد، وضعیت بودجه و نشر اسکناس، بیماری حضرت امام(ره) و بسیاری دیگر از وقایع سال پرحادثه ۱۳۶۷ نیز در این مجموعه خاطرات به چاپ رسیده‌است.

این کتاب در ۸۰۰ صفحه و با بیش از ۳۵۰ عکس، سند و نقشه با قیمت ۱۵ هزار تومان در اختیار دوستداران تاریخ معاصر قرار می‌گیرد. کتاب اخیر به اهتمام علیرضا هاشمی فرزند مهندس محسن هاشمی آماده شده‌است. بیش از این کتاب‌های دوران مبارزه، انقلاب و پیروزی، انقلاب در بحران، عبور از بحران، پس از بحران، آرامش و چالش، امید و دلواپسی، اوج دفاع، دفاع و سیاست توسط این ناشر به بازار کتاب عرضه شده‌است


 
 
خطیب جمعه‌های غربت و درد / غلامعلی رجایی
نویسنده : بنیاد دلاوران ایران زمین(دلاویز) - ساعت ٥:٠۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۱/٤
 

  

این نوشته را طاقت بیان منزلت جمی نیست . همو که به رغم آن همه نقش ومنزلتی که درجنگ داشت واهمیتی که امام برای او قائل بود پس ازآنکه با رای بالای مردم متدین وقدرشناس خوزستان در دو دوره مجلس خبرگان حضور یافت دردور سوم کسانی که نمی دانم دست انتقام خدا با آنها با این سیاست بازیهایشان دراین سالها چه خواهد کرد چون لابد مواضع او راهمسو با خود نمی دیدند بهانه امتحان ازاو را برای حضوردر سومین دوره مجلس خبرگان پیش کشیدند تا این پیرمرد تحصیل کرده در نجف را بیازارند واز صحنه برانند و کاری کنند که او خود ازحضور در این عرصه صرف نظر کند. چقدردر این سالها بر بعضی ! ازیاران امام پس از امام سخت گذشته ومی گذرد!