بنیاد دلاوران ایران زمین( دلاویز )

من المؤمنین رجال صدقوا ماعاهدوالله علیه فمنهم من قضی نحبه و منهم من ینتظر و ما بدلوا تبدیلا

پاسداشت پنجم مهرماه، سالروز شکست حصر آبادان
نویسنده : بنیاد دلاوران ایران زمین(دلاویز) - ساعت ۱٠:٤٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/۸/۳٠
 

 


 
 
سردار مقدم، رئیس کمیته ایثارگران ستاد موسوی
نویسنده : بنیاد دلاوران ایران زمین(دلاویز) - ساعت ۱٠:۳٩ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/۸/۳٠
 

محمد عزلتی مقدم، رئیس کمیته ایثارگران ستاد مهندس میر حسین موسوی، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.
رئیس کمیته ایثارگران ستاد موسوی که از سرداران دفاع هشت ساله است و در انتخابات دهم ریاست جمهوری نیز مسئول کمیته ایثارگران ستاد میرحسین موسوی بود، چهارشنبه گذشته و در پی دیدار جمعی از سرداران جنگ با موسوی، بازداشت شده است.
این گزارش همچنین حاکی است، سردار مقدم پس از دستگیری، تماس کوتاهی هم با خانواده خود داشته است.
سردار مقدم، سابقه عضویت در دفتر سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، حضور در جبهه‌های دفاع مقدس و ریاست نمایشگاه هوایی وزارت دفاع را در کارنامه خود دارد.
بازداشت رئیس کمیته ایثارگران ستاد موسوی در بازگشت از دیدار جمعی از سرداران جنگ با مهندس میر حسین موسوی انجام شده است.


 
 
تمجید نوه امام خمینی از قهوه تلخ
نویسنده : بنیاد دلاوران ایران زمین(دلاویز) - ساعت ٦:٥۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۸/٢۸
 

 

به گزارش پارس توریسم، خانم اشراقی در بخشی ازجدیدترین یاددداشت خود نوشته است: تماشای فیلم بخشی از برنامه روزانه من است. متاسفانه صدا و سیمای ایران و برنامه‌هایش دیگر چنگی به دل نمی‌زند. اگر همین سیاست‌ها ادامه پیدا کند دیگر همین تعداد تماشاگر قلیلی هم که باقی مانده را از دست می‌دهد. به‌نظرم اقبال عمومی و هیجانی که این روزها سریال «قهوه تلخ» ایجاد کرده خودش نشانه‌ای است از وضعیت تعداد تماشاگران تلویزیون. در واقع مهران مدیری همان تعداد تماشاگری را هم که برای پر کردن اوقات فراغت‌شان سراغ تلویزیون می‌رفتند به سمت این سریال کشاند.

در ادامه این یادداشت که در روزنامه شرق منتشر شده، آمده است: به‌هر حال مهران مدیری چهره موجهی بود و طرفداران بسیاری داشت و به‌نظرم این صدا و سیما بود که با خروج این سریال از زیر مجموعه تلویزیون متضرر شد. این در حالی است که این رسانه می‌توانست با ساخت برنامه‌هایی و شفاف‌سازی اخبار، مخاطبان بیشتری داشته باشد کما اینکه تجربه نشان داده است مردم ایران از هوشمندی بالایی در انتخاب رسانه و برنامه‌های تلویزیونی برخوردارند. برای نمونه برنامه تلویزیونی همچون برنامه «نود» طرفداران خودش را دارد و بسیاری از مردم از میان انبوه برنامه‌های رسانه ملی تنها سراغ این برنامه می‌روند.


 
 
دست‌نخورده‌ترین یادگار برجامانده از صدر اسلام / عکس
نویسنده : بنیاد دلاوران ایران زمین(دلاویز) - ساعت ٦:٥٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۸/٢۸
 


 
 
عکس/مهدی ویاسر هاشمی درلباس رزم در دوران دفاع مقدس
نویسنده : بنیاد دلاوران ایران زمین(دلاویز) - ساعت ٦:٤۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۸/٢۸
 


2010-11-13_20-17-45_0001.jpg


 
 
وصیت نامه صدام حسین/قابل توجه آقای سیدحسن نصرالله که می گویدفرهنگ پارسی نداریم!
نویسنده : بنیاد دلاوران ایران زمین(دلاویز) - ساعت ٩:٢۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/۸/٢٢
 


وصیت‌نامه صدام حسین بنا بر اعلام یک منبع موثق در عشیره وی تحویل دختر بزرگ او رغد صدام شده بود. روزنامه القدس العربی برای اولین‌بار در تاریخ ۲۰/۱۰/۲۰۰۷ این وصیت‌نامه را منتشر کرد.
کد خبر: 12573
تاریخ درج: 
22 /آبان /1389

به‌گزارش پایگاه خبری ایران و اعراب، وصیت‌نامه دیکتاتور سابق عراق در تاریخ ۲۶ دسامبر یعنی سه روز قبل از اعدام وی نگاشته شده و مخاطب آن عام و مردم عراق هستند. صدام از مردم کشور خود در این وصیت‌نامه خواسته است تا بغض و کینه‌ را کنار گذشته و سعی در شناخت دشمن واقعی که به مردم خسارت وارد کرده داشته باشند.

او خطاب به مردم عراق ادامه داده است: شما در گذشته نزدیک زیر پرچم وطن به‌رنگ عراق بزرگ در عزت و امنیت زندگی می‌کردید. اکنون دشمنان کشور شما اشغالگران و فارس‌ها هستند. اما صفای وحدت شما است که مانع به بندکشیدنتان توسط دشمنان می‌شود. دشمن تبر کینه را همیشه به عراق می‌زند و تنها عراقی‌‌هایی که عشق وطن ندارند و قلب‌هایشان خالی از محبت و یا مملو از کینه ای است که کینه‌ورزان در ایران آن را پرکرده‌اند به دشمن پاسخ مثبت می‌دهند.

وصیت‌نامه کوتاه صدام بیشتر جنبه شعاری و خطاب گونه دارد. او در روزهای پایان عمر خویش و در این وصیت‌نامه همچنان خود را در مقام رهبری فداکار می‌بیند که جان خود را فدا کرده و “شهادت” در انتظار اوست. وی در این وصیت‌نامه هنگامی که از دوران عزت و امنیت عراق نام می‌برد به گذشته نزدیک تاریخ عراق و مخصوصا کودتای سفید (به تعبیر وی انقلاب شکوهمند۱۷ژوئیه) ۱۹۶۸ اشاره می‌کند.

در سال ۱۹۶۸یک کودتای بدون خونریزی از طرف حزب بعث به رهبری «احمد حسن البکر»، رژیم عارف را سرنگون ساخت و با تشکیل یک شورای فرماندهی انقلاب در تیر ماه ۱۹۶۸ قدرت را در دست گرفت، حسن البکر رئیس جمهور شد ولی «صدام حسین» قدرت اصلی را در دست داشت، حسن البکر در ۱۹۷۹استعفاء داد و صدام حسین رئیس جمهور عراق شد.

 
 
دعایی: رودررو نشدن با ملت، شرط اساسی محبوبیت بسیج است
نویسنده : بنیاد دلاوران ایران زمین(دلاویز) - ساعت ٩:۱٥ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/۸/٢٢
 

بگذارید بسیج از موازی‌کاری اختلاف‌انگیز منزه باشد

آفتاب: سیدمحمود دعایی با اشاره به هشتمین همایش «بسیج و رسانه» ـ که در مشهد برگزار شد ـ اظهار کرد: باید به این واقعیت توجه کرد که هیچ محبوبیتی بی‌دلیل و به سرعت به دست نمی‌آید و هیچ محبوبیت به دست آمده‌ای هم به سادگی تداوم نخواهد یافت. 

نخستین مرحله محبوبیت بسیج در نخستین سال‌های انقلاب، از حضور بی‌دعوت و بی‌ادعای جوانان و نوجوانان این کشور در جبهه‌های جنگ علیه دشمن مشترک و متجاوز، مایه گرفت. اولا ارتش مسلح و مجهز صدام واقعا خاک میهن ما را به اشغال درآورده بود. تجاوز نظامی دشمن را همه می‌دیدند و جز افراد احتمالی و استثنایی، اکثریت ملت، وجود عینی چنین تجاوز و اشغالگری‌یی را قبول داشتند. اعتقاد به متجاوز بودن و اشغالگر بودن ارتش دشمن، از لابه‌های تحلیل و تفسیر ذهنی بیرون نیامده بود. واقعیتی بود که به رای‌العین دیده می‌شد و اکثریت مردم ایران با هر مذهب و قومیت و سلیقه و عقیده و گرایشی که داشتند آن واقعیت را می‌دیدند.

مدیر مسئول روزنامه اطلاعات گفت: ثانیا حضور بی‌دعوت و بی‌ادعای جوانان و نوجوانان در جبهه‌های دفاع، لزوما با پیروز شدن و مجوز بودن و از تکنولوژی پیشرفته برخوردار بودن و دشمن کشتن، همراه نبود. حضور در آن جبهه سراسری و ملی، غالبا به معنای فدا شدن و کشته دادن و از همه‌ی امتیازات گذشتن و همه سرمایه‌ها و امکانات مادی را از دست دادن تلقی می‌شد و واقعیت هم در بسیاری از موارد همین‌طور بود. آن جوان‌های از جان گذشته و جان برکف، نه به افتخار می‌اندیشیدند، نه به امتیاز، نه به امکانات و نه به سابقه اداری. ثالثا جبهه‌های نبرد، به حزب خاص و جناح خاص و گروه خاص مربوط نبود و خصوصا در مراحل آغازین از سوی اکثریت قریب به اتفاق ملت ایران حمایت می‌شد.

وی افزود: بدین ترتیب، جوان‌ها و نوجوان‌هایی که بدون هیچ چشمداشتی جان خود را به قربانگاه دفاع از کشور و ملت می‌فرستادند، محبوبیت ملت را نسبت به خود یعنی نسبت به بسیج کسب کردند. بسیج هرگاه برای اکثریت ملت ایران فداکاری کرده در میان همان ملت محبوب شده است و پاداش فداکاری‌اش را به صورت محبوب‌القلوب شدن دریافت کرده است. پشت نکردن به ملت و رودررو نشدن با ملت، شرط اساسی توسعه و تداوم این محبوبیت است. بسیج، پس از دینداری و انقلابی شدن، با ملی بودن و از خود گذشته بودن است که بسیج شده است.

وی با اشاره به این‌که «پس کار به این مقدار تمام نمی‌شود» یادآور شد: در دوران بعد از اشغال و تجاوز و جنگ نظامی، محبوبیت وقتی به‌دست می‌آید که ملت ایران، بسیج را در همه‌ عرصه‌های خدمت‌رسانی و گره‌گشایی و سازندگی و آبادگری هم‌چنان بی‌دعوت و بی‌ادعا و بی‌چشمداشت، حاضر و فعال و همکار و فداکار ببیند. روزی که بسیج با همکاری وزارت بهداشت و درمان در سراسر کشور طرح واکسیناسیون فلج اطفال را خانه‌به‌خانه اجرا کرد و تحت نظارت علمی و طبی متخصصان توانست این پروژه‌ سلامت و بهداشت ملی را به‌اجرا درآورد، گامی در جهت کسب محبوبیت طبیعی و عملی و ملی برداشت. روزی که بسیج، طرح واقعی و علمی درختکاری و بیابان‌زدایی و جنگل‌آفرینی را با تلاش شبانه‌روزی و با همکاری مراکز رسمی و با تکیه بر نظارت تخصصی آنان در سراسر کشور به سامان برساند، گام دیگری در همان جهت برداشته است.

مدیرمسئول روزنامه اطلاعات خاطرنشان کرد: مردم باید بسیج را در همه عرصه‌های به مشکل آمیخته، مشکل‌گشای خود ببینند. منظور، تکیه کردن بر شعار و ادعا و سخنرانی و پوسترسازی نیست. منظور، حضور بی‌ریا و بی‌ادعا و پربار و پرثمر و متکی بر نظارت‌های علمی و تخصصی در عرصه‌های مشکل‌گشایی و خدمت‌رسانی است. بگذارید قوی‌ترین معترض به آلودگی محیط زیست و مهم‌ترین مدافع هوای پاک و محیط زیست پاک، بسیج باشد. بگذارید وقتی در جایی گره سنگینی پدید می‌آید و گره ترافیک را کورتر می‌کند و نیروهای انسانی رسمی از حل مشکل بازمی‌مانند، بسیج دست همکاری و بی‌ریا و بی‌ادعایش را، هم به سوی ماموران رسمی و هم به سوی مردم دراز کند. دستی که با درگیری و گره‌افکنی و مشکل‌افزایی همراه نباشد.

دعایی افزود: بگذارید بسیج، بازوی همکاری همه ادارات و نهادها و وزارتخانه‌های خدمت‌رسانی در خدمت‌رسانی باشد و در عین حال به‌صورتی عمل کند که از موازی‌کاری اختلاف‌انگیز و تبخترآمیز منزه باشد.

وی با بیان این‌که «ما غالبا رابطه‌ خود را با دیگران بر اساس امر و نهی تنظیم می‌کنیم»، افزود: البته امر به معروف و نهی از منکر با شیوه‌های مناسبش به جای خود لازم است، اما آیا هیچ پیش آمده است که در سراسر کشور و در هر محله‌ای که از برگزاری مجلس عقد و عروسی‌ای مطلع می‌شویم، دسته گلی را همراه با نوشته‌ای که اجرای سنت حسنه‌ نبوی را به عروس و داماد (فارغ از نوع مذهب و قومیت و مرام و مشرب‌شان) تبریک می‌گوید، به خانه‌ آن‌ها بفرستیم و تبریکنامه را به نام بسیج امضا کنیم؟ آیا به عنوان یک سیاست سراسری و مداوم تلاش کرده‌ایم که بیماران همین ملت را در بیمارستان‌ها عیادت کنیم و بی‌ آن‌که با ریاکاری و فخرفروشی و شعاردهی و لشکرکشی (یعنی تجمع عده زیاد در اتاق بیمار) موجبات مزاحمت را فراهم آوریم، هدیه‌ای را همراه با نوشته‌ای مبتنی‌بر آرزوی سلامت و بهبود و شفای عاجل به آنان تقدیم کنیم و نام بسیج را این‌گونه زنده کنیم؟ آیا همواره و با تبعیت از یک سیاست دائمی اتفاق افتاده است که برای رضای خدا و در قالب یک واحد سیار امدادرسانی (علاوه بر مراکز امداد رسمی) در فصل زمستان و فصول دیگر در فاصله‌ میان شهر خود و شهرهای اطرافش حرکت کنیم تا شاید در راه مانده‌ای را با خانواده نگرانش از گرفتاری نجات دهیم؟

وی تاکید کرد: آری، محبوبیت بدون سرمایه‌گذاری درازمدت به دست نمی‌آید. در حالی که متاسفانه ما بیشتر به طی طریق از مسیرهای به اصطلاح میان‌بر برای کسب محبوبیت، عادت کرده‌ایم، نه به طی طریق از مسیرهای پرزحمت و پرخدمت و در درازمدت. واقعیت این است که محبوبیت، تدریجی و قطره قطره به دست می‌آید، آن هم در ازای خدمت‌رسانی‌های حقیقی و همیشگی، نه ظاهری و مقطعی.

وی هم‌چنین تاکید کرد: امروز نیز بسیجی‌های حقیقی کسانی هستند که با اخلاق و رفتار و کردار اسلامی و انسانی و مردمی خویش می‌توانند باز هم در این حساب ذخیره‌ ملی و دینی، اعتبار جدید واریز کنند. با نام و نشان یا بی‌نام و نشان. البته این، کار ساده‌ای نیست، ولی اگر انجام گیرد ثمراتی پاین‌ناپذیر خواهد داشت. ثمراتی که هیچ شعار و پوستر و سخنرانی و ادعا و حماسه و نیرو و نبردی نمی‌تواند به گرد آن برسد. و معنای حدیث منسوب به امام صادق (ع) همین است:    «کونوا دعاه للناس (یا «دعاه الناس») بغیر السنتکم.»


 
 
تجلیل دکتر محسن رضایی از مقام شهدای دانش آموز
نویسنده : بنیاد دلاوران ایران زمین(دلاویز) - ساعت ۱٢:٤٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۸/۱٥
 
تجلیل دکتر محسن رضایی از مقام شهدای دانش آموز ساختار بودجه کشور باید در چارچوب سند چشم انداز کشور باشد
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام به مناسبت سیزدهم آبان روز دانش آموز، در پیامی از شهدای دانش آموز تجلیل کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر محسن رضایی، متن این پیام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

ملت ایران از آن روز که پای در مسیر عزت و استقلال نهاد، گامهای بلندی در پیمودن "راه" برداشت؛ با تکیه بر فطرت الهی انسان تمامی مرزهای نژادی، زبانی، صنفی، منطقه ای و حتی تنگناهای جسمی و تفاوتهای مقتضی سن و سال و غیره را درنوردید و به امت واحده ای تبدیل شد که به وحدت حول محور توحید و (رهبری شجاع و صبورد)ست یافته است.

در چنین شرایطی نوجونان و جوانان این مرزو بوم – به تعبیر حضرت امام(ره) – ره صد ساله را یک شبه پیمودند و مایه حسرت و افسوس قاعدین بی عمل شدند.

نامگذاری سیزدهم آبان بعنوان روز دانش آموز یادآور رشادت دانش آموزانی است که با رفتار عارفانه و تلاش خالصانه خود، جبهه ها را به دانشگاه تبدیل کردند و در این روز باید از دو نوجوان رشید ایرانزمین شهید حسین فهمیده و شهید بهنام محمدی و دهها و صدها شهید نوجوان این مرز و بوم تجلیل بعمل آورد و دست پدران و مادرانی را که چنین فرزندانی را تقدیم ایران و انقلاب و جامعه بشری کردند، بوسید.

امروز هم "راه" همان است؛ و انتظار می رود دانش آموزان عزیزایران زمین همچون نقش آفرینی های غرورآفرین شان در عرصه های قبلی، در این میدان نیز وارد شوند و با بکار انداختن استعداد سرشار خود، استمراربخش این حرکت عظیم دینی و میهنی باشند. به امید فردای بهتری که شما نوجوان ها رقم می زنید.

محسن رضایی
12/8/1389


 
 
دکترروح الامینی مشاورارشدمحسن رضایی: اختلاف نظر بر سر اداره امور کشور است
نویسنده : بنیاد دلاوران ایران زمین(دلاویز) - ساعت ۱٢:٢٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۸/۱٥
 

 

اگر فرزندان ما کشته نمی‏شدند، باید این احتمال را داد که مرگ هزاران نفر رقم می‏خورد که مطمئنا کشته شدن فرزندان ما از این اتفاقات جلوگیری کرد.

وی در عین حال با بیان این عقیده که « حوادث سال گذشته موجب افزایش هزینه‏ها شد»، تصریح کرد: «این‌که فضا امنیتی شد و می‏شد وضعیت را بهتر مدیریت کرد، صحیح است، اما نباید اصل و فرع را با هم یکی کرد، البته سوءمدیریت موجب این اتفاقات شد».

روح‌الامینی با انتقاد شدید از فرستادن بازداشت‌شدگان به کهریزک، گفت: «وقتی دلیل را از آن‌ها پرسیدیم، گفتند جا برای بازداشت شدگان نداشتیم. این پرونده را پیگیری کردیم که قتل عمد در کهریزک به تایید دادگاه رسید، اما به دلایلی از مجرمان گذشتیم».

وی با تاکید بر این‌که «باید ناجوانمردی رسانه‏ای به جوانمردی تبدیل شود» گفت: «نمی‏شود بسیاری از خانواده بزرگ انقلاب به دلیل تفاوت سلیقه بایکوت شوند و این ناجوانمردی است. همه را به چند دسته تقسیم کرده‏اند که فلانی سبز است یا سبز منحرف یا سبز محترم اما نباید این‌گونه باشد که بگوییم یا همه با من هستند یا علیه من».

وی با اشاره به این‌که « نظام متحمل ضربات زیادی شد»، افزود: «خوشبختانه فضا دوباره آرام می‏شود و نشاط سیاسی ـ که از دستاوردهای اصلی انقلاب ماست ـ در حال شکل گیری دوباره است».

این فعال سیاسی در پاسخ به سوالی مبنی بر اختلاف نظرش با احمدی‌نژاد، اظهار کرد: «خانواده اصولگرایان مشترکات زیادی دارند اما اگر اختلاف نظری هست بر سر (شیوه)اداره امور کشور است ولی به خاطر اختلاف سلیقه نباید دیگران را متهم کنیم زیرا مواضع من کاملا روشن است و همان سال گذشته هم گفتم بهتر بود ایشان دیگر وارد صحنه نمی‏شدند و به همان چهار سال اول کفایت می‏کردند».


 
 
درج نام گروه تروریستی ریگی در فهرست گروه‌های تروریستی آمریکا اقدامی صحیح است
نویسنده : بنیاد دلاوران ایران زمین(دلاویز) - ساعت ۱۱:٥٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/۸/۱٤
 

 

مهمان‌پرست، سخنگوی وزارت خارجه ایران:
درج نام گروه تروریستی ریگی در فهرست گروه‌های تروریستی آمریکا اقدامی صحیح است

ایران تغییر در سیاست‌ آمریکا نسبت به گروه‌های تروریستی را ارزیابی خواهد کرد

آفتاب: سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشورمان درج نام گروه تروریستی ریگی در فهرست ملی گروه‌های تروریستی ایالات متحده آمریکا را اقدامی در جهت صحیح تلقی ‌کرد. 

رامین مهمان‌پرست ـ سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان ـ در واکنش به درج نام گروه تروریستی ریگی در فهرست ملی گروه‌های تروریستی ایالات متحده آمریکا، افزود: مبارزه با تروریزم مسوولیت عام همه ملت‌هاست و جمهوری اسلامی ایران در این چارچوب درج نام گروه تروریستی ریگی در فهرست ملی گروه‌های تروریستی ایالات متحده آمریکا را اقدامی در جهت صحیح تلقی می‌کند. 

مهمان‌پرست افزود:‌ جمهوری اسلامی ایران تغییر در سیاست‌ آمریکا نسبت به حمایت از گروه‌های تروریستی مانند جندالله، تندر و پژاک را در صحنه عمل مورد ارزیابی قرار خواهد داد.


 
 
پس از قرار گرفتن در لیست تروریست‌ها؛ گروه ریگی آمریکا را تهدید کرد
نویسنده : بنیاد دلاوران ایران زمین(دلاویز) - ساعت ۱۱:٤٥ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/۸/۱٤
 

In this photo taken Tuesday, Aug. 25, 2009, weapons allegedly confiscated from Jundallah, an armed Sunni opposition group, led by Abdulmalik Rigi, are shown in the city of Zahedan, southeastern Iran.

آفتاب: یک روز پس از آن که ایالات متحده آمریکا گروه جندالله را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار داد، این گروهک با صدور بیانیه‌ای ایالات متحده را به دادن «پاسخ درخور»‌ تهدید کرده است. 

گروه تروریستی ریگی با صدور بیانیه‌ای در اینترنت، به اقدام وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا در قرار دادن نام این گروه در فهرست سازمان‌های تروریستی واکنش نشان داده است.

بنا بر خبری که رادیو فردا منتشر کرد این گروه که در بیانیه تازه‌اش خود را «جنبش مقاومت جندالله» خوانده نوشته است: «این اقدام آمریکا موجب ناامنی بیشتر منطقه خاورمیانه خواهد شد و جنبش قطعاً در برابر این اقدام امریکا اقدامات لازم خود را به اجرا درخواهد آورد و وضعیت استراتژیک بلوچستان و مرز دریایی‌اش و هم مرز بودنش با پاکستان و افغانستان مشکلات زیان‌باری برای آمریکائیان و متحدانش پدید خواهد آورد و جندالله به این اقدام آمریکائیان پاسخی در خور خواهد داد.»

این گروه در بیانیه خود با اشاره به تصمیم وزارت امور خارجه آمریکا در تروریست معرفی کردن جندالله ضمن اشاره به دستگیری ریگی معدوم مدعی شده است که«رهبر جنبش توسط دولت دست نشانده آمریکا در افغانستان دستگیر و به ایران تحویل داده شد.»


 
 
آمریکا گروه جندالله را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار داد
نویسنده : بنیاد دلاوران ایران زمین(دلاویز) - ساعت ۱۱:۳٧ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/۸/۱٤
 

وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه ای گروه جندالله را که عمدتا در استان سیستان و بلوچستان ایران فعالیت مسلحانه می کند به عنوان یک سازمان خشونت طلب افراط گرا معرفی کرد و این گروه را یک سازمان تروریستی خارجی اعلام داشت.

ترجمه فارسی بیانیه وزارت امور خارجه ایالات متحده از این قرار است:

در تاریخ ۳ نوامبر، وزیر امور خارجه [آمریکا]، تعیین جندالله، یک سازمان خشونت طلب افراط گرا را که به طورعمده در استان سیستان و بلوچستان ایران عمل می کند، به موجب بخش ۲۱۹ از قانون مهاجرت و تابعیت، طبق متن اصلاح شده (INA)، به عنوان یک سازمان تروریستی خارجی (FTO) اعلام داشت. وزیر امور خارجه همچنین به معرفی جند الله به موجب بخش ۱(b)  فرمان اجرایی ۱۳۲۲۴ مبادرت ورزید. وزارت امور خارجه در مشورت با وزارت خانه های دادگستری و خزانه داری به این اقدامات دست زد.

جندالله از آغاز سال ۲۰۰۳ تاکنون به حملات متعددی که به قتل و قطع عضو ده ها غیرنظامی و مقام دولتی ایران، در وهلۀ نخست در استان سیستان و بلوچستان ایران انجامیده، دست زده است. جندالله انواع شیوه های تروریستی مانند بمب گذاری انتحاری، کمین کردن، آدم ربایی و ترورهای هدفمند را به کار می بندد. در ماه مه ۲۰۰۹، جندالله یک مسجد مملو از جمعیت شیعیان را به نام مسجد امیرالمؤمنین در زاهدان مورد حمله قرارداد و با ویران ساختن مسجد موجبات قتل شمار متعددی از نمازگزاران را فراهم ساخت. در اکتبر ۲۰۰۹ جندالله به حمله ای با بمب دست زد که قتل بیش از ۴۰ تن را به دنبال داشت و به عنوان مرگبار ترین حمله ای که از ۱۹۸۰ تا کنون صورت گرفته است، گزارش شد. در پی دستگیری عبدالملک ریگی رهبر پیشین جندالله در فوریۀ ۲۰۱۰ به وسیلۀ مقامات ایرانی، گروه الحاج محمد ظاهر بلوچ را به عنوان رهبر جدید برگزید و تعهد خود را به ادامۀ فعالیتهای تروریستی مورد تأکید قرارداد. در ژوئیۀ ۲۰۱۰، جندالله با حمله به مسجد جامع زاهدان نزدیک به ۳۰ نفر را به قتل رسانید و صد ها تن را زخمی کرد.

دولت [آمریکا] حمله به مسجد جامع را با شدید ترین لحن ممکن محکوم ساخت و اعلام داشت که ایالات متحده مراتب همدردی خود را به خانواده ها و عزیزان کسانی که کشته و مجروح شده اند ابراز می دارد. رئیس جمهوری و وزیر امور خارجه کشانیدن مرتکبان حمله را به پیشگاه عدالت به منظور پاسخگویی به خاطر اعمالشان خواستار شدند.

معرفی سازمان های تروریستی نقش عمده ای در مبارزه علیه تروریسم ایفا می کند و وسیلۀ مؤثری برای سلب حمایت از فعالیت های تروریستی و وارد آوردن فشار به گروه ها برای ترک تروریسم شمرده می شود. از جملۀ پی آمد های این معرفی ها برقراری ممنوعیت علیه اشخاصی است که عامدانه با تدارک پشتیبانی مادی برای جندالله منابعی در اختیار آن می گذارند و همچنین مسدود شدن دارایی ها و علایق سازمان در ایالات متحده، یا دارایی هایی از آن است که در محدودۀ ایالات متحده یا تحت کنترل اشخاص امریکایی قرار می گیرند.


 
 
سپاه:اظهارات احمدی‌نژاد،تحریف سخنان بینانگذار جمهوری اسلامی وخطای جبران ناپذیر
نویسنده : بنیاد دلاوران ایران زمین(دلاویز) - ساعت ۱:٠٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۸/۱٢
 

آفتاب: ارگان سپاه پاسداران در انتقاد از اظهارات احمدی نژاد نوشت که " تحلیل سطحی و کلمه‌ای و شکلی کردن " سخنان بنیانگذار جمهوری اسلامی و " دگرگون ساختن آن برای " منافع عده‌ای قلیل" یک خطای جبران‌ناپذیر است.

در ادامه واکنش‌ها نسبت به اظهاران چندی پیش محمود احمدی‌نژاد پیرامون "ارجح بودن دولت بر مجلس" و "در راس امور نبودن" آن، ارگان سپاه پاسداران، اظهارات احمدی‌نژاد را "تعریض" به سخنان مقامات و رهبران قبلی و فعلی نظام ذکر کرد.

به گزارش تابناک، ماهنامه *«پیام انقلاب» طی مطلبی در آخرین شماره خود، با یادآوری اظهارات رهبر فقید جمهوری اسلامی، مبنی‌بر اینکه "مجلس در راس امور است " خطاب به احمدی‌نژاد نوشت: این روش غلطی است که اگر نتوانستیم با منویات خمینی کبیر هماهنگ و هم راستا شویم به تحریف و تحلیل نادرست سخنان آن مراد شهدا دست بزنیم.

ماهنامه پیام انقلاب، به صاحب‌امتیازی نمایندگی ولی فقیه در سپاه، در ادامه با مطرح کردن این موضوع که "استنباطی چنین غلط و خطایی چنین آشکار برای چه صورت می‌گیرد؟ فقط برای آنکه سپری باشد در برابر نظارت و حساسیت‌های گاه‌به‌گاه مجلس اصول‌گرا در مقابل انحرافات دولت‌مردان؟ آورده است: "تحلیل سطحی و کلمه‌ای و شکلی از فرمایشات گهربار امام امت و آن را به نحوی دگرگون ساختن که منافع عده‌ای قلیل را برای چند صباحی فراهم سازد، یک خطای جبران‌ناپذیر است."

این نشریه در ادامه آورده است: "اگر به فرض محال گفته رئیس‌جمهوری درباره سخنان امام خمینی درست هم باشد - که نیست - طرح این مسائل چه سودی برای کشور دارد؟ آیا در صدر بودن دولت دلیلی می شود که دولت هر کاری که خود صلاح دانست انجام دهد و به قانون بی توجهی کند؟"

ماهنامه پیام انقلاب تاکید کرده است: "اگر دولت در صدر هم باشد حق ندارد بی‌قانونی کند و در برابر خواست نمایندگان، که اختیار عزل رئیس دولت را هم دارند، بایستد."


 
 
والسابقون السابقون اولئک المقربون/رزمنده های واقعی یادشان نرود...!
نویسنده : بنیاد دلاوران ایران زمین(دلاویز) - ساعت ۱٢:٥۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۸/۱٢
 


 
 
رفیقدوست: خاتمی رئیس‌جمهور مورد پسند رهبری نبود اما ندیدم جلوی ایشان بایستد
نویسنده : بنیاد دلاوران ایران زمین(دلاویز) - ساعت ۱٢:٤٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۸/۱٢
 

محسن رفیق دوست 70 ساله که سال‌های طولانی در حوزه نظامی و اقتصادی فعالت داشته است ،از انحراف فکری در جریان اصول‌گرای حاکم اظهار نگرانی می‌کند و می‌گوید که عدم اطاعت از ولایت را در دولت فعلی بیشتر از دولت‌های قبل می‌بیند.

     آفتاب: محسن رفیق دوست 70 ساله که سال‌های طولانی در حوزه نظامی و اقتصادی فعالت داشته است ،از انحراف فکری در جریان اصول‌گرای حاکم اظهار نگرانی می‌کند و می‌گوید که عدم اطاعت از ولایت را در دولت فعلی بیشتر از دولت‌های قبل می‌بیند.
 
او تاکید می کند: اگر مجلس در راس همه امور نیست، آیا رئیس‌جمهور می‌تواند مجلس را منحل کند؟ جواب نه است، آیا مجلس می‌تواند رئیس‌جمهور را برکنار کند جواب بله است. پس مجلس در راس امور است. نه قوه مجریه و نه رئیس‌جمهور نباید به این رای‌ها وابسته شده و مصادره کرد 40 میلیون نفر به نظام رای دادند. در این نظام چند نفر برای رقابت معرفی شدند. حالا جمعیت کثیری به یک آقایی رای دادند. 

بخش‌هایی از گفت‌و گوی همشهری ماه شماره 56 با محسن رفیقدوست در ادامه می‌آید:


 
 
بزرگترین اشتباه پس از جنگ این بود که نیروهای توانمند به حاشیه رفتند
نویسنده : بنیاد دلاوران ایران زمین(دلاویز) - ساعت ۱٢:٤٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۸/۱۱
 

محسن رضایی به سال های پس از جنگ اشاره کرد و گفت: اگر سیاستمداران پس از جنگ می توانستند از این همه نیروی داوطلب شهادت در اداره کشور به درستی استفاده کنند، امکان نداشت که مشکلات امروز گریبان گیر ما باشد لذا بزرگ ترین اشتباه آنها این بود که این نیروهای توانمند را به حاشیه فرستاند.

فرمانده سپاه در دوران دفاع مقدس در پایان گفت: وای به حال ما که این زندگی را تحمل می کنیم نه کاری می توانیم بکنیم و نه راهی داریم. این شهید رفت و به آرزویش رسید. کاش خدای متعال ما را به این انتظار برساند.


 
 
پوستر: سالگرد عملیات رمضان / 1361
نویسنده : بنیاد دلاوران ایران زمین(دلاویز) - ساعت ٦:٥۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۸/۸
 


 
 
سعیدی،نماینده ولی فقیه درسپاه:ارتش نبایددرسیاست دخالت کند،ولی سپاه بایددخالت کند
نویسنده : بنیاد دلاوران ایران زمین(دلاویز) - ساعت ٢:۱۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۸/٦
 

آفتاب: نماینده ولی فقیه در سپاه، در گردهمایی مشترک مسئولان و هادیان سیاسی نیروهای مسلح، از ضرورت دخالت سپاه و عدم دخالت ارتش در مسائل سیاسی سخن گفت.

علی سعیدی

ما را متهم می‌کنند که در انتخابات دخالت کرده‌ایم، ولی ما دخالت نکرده‌ایم، بلکه ما فقط شاخص‌ها و اصول را بیان می‌کنیم و این دخالت در انتخابات محسوب نمی‌شود.

     با اشاره به نسبت نیروهای مسلح کشور با فعالیت‌های سیاسی، گفت: این مسأله بر حسب نوع نیروی مسلح، متفاوت است و برای نمونه فعالیت سیاسی سپاه در برخی جاها اشکال ندارد.

سعیدی که خود عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز است، با بیان اینکه سپاه، پاسدار انقلاب است، اظهار کرد: در حوادثی ممکن است لازم باشد که سپاه موضع‌گیری کند و حتی بعضا اگر موضع‌گیری نکند، اشکال دارد، ولی شاید لازم نباشد که مثلا ارتش این کار را انجام دهد. 

سعیدی در بخش دیگری از سخنان خود، با بیان اینکه سپاه بازوی ولایت است، گفت: ما را متهم می‌کنند که در انتخابات دخالت کرده‌ایم، ولی ما دخالت نکرده‌ایم، بلکه ما فقط شاخص‌ها و اصول را بیان می‌کنیم و این دخالت در انتخابات محسوب نمی‌شود.

وی افزود: یک فرد در نیروهای مسلح اگر به کسی رای دهد که در مسیر تقویت ولایت نباشد، برخلاف اصول ولایت‌مداری عمل کرده است.