بنیاد دلاوران ایران زمین( دلاویز )

من المؤمنین رجال صدقوا ماعاهدوالله علیه فمنهم من قضی نحبه و منهم من ینتظر و ما بدلوا تبدیلا

دیدگاه آیت الله هاشمی رفسنجانی به مناسبت سالروز بازگشت آزادگان به کشور
نویسنده : بنیاد دلاوران ایران زمین(دلاویز) - ساعت ۱٠:٢۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/٥/٢۸
 

رییس مجلس خبرگان : در این شرایط سخت بود که پیکی از سوی مرحوم یاسر عرفات با نامه دیکتاتور عراق رسید. نامه‌ای که تداوم تبادل آن منجر به آزادی آزادگان شد مکاتبات حساس و کارگشای اینجانب با صدام دیکتاتور بغداد در فضا و شرایطی خاص از بیم و امید شکل گرفت که نهایتاً به آزادی آزادگان انجامید. ظرافت سیاسی ایجاب می‌کرد که طی نامه‌ها که مجموعاً 12 نامه مبادله شد، شأن و جایگاه ملت ایران حفظ شود و از سوی دیگر دشمن بی‌منطق را کما فی‌السابق به کارهای غیرمنطقی‌تر نکشاند

باران:

دیدگاه آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی ریاست مجلس خبرگان رهبری و مجمع تشخیص مصلحت نظام  که به مناسبت فرا رسیدن 26 مرداد، سالروز ورود آزادگان به وطن منتشر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آیته الله هاشمی رفسنجانی متن کامل این پیام به این شرح است :

بسم الله الرحمن الرحیم

اکنون وقتی به لحظه ورود آزادگان به وطن می‌اندیشم، تمام وجودم سرشار از شور و شعف می‌شود. عزیزانی که در راه دفاع از انقلاب اسلامی و وطن در بند بودند، مخصوصاً در سیاه‌چال‌های رژیمی که بویی از انسانیت نبرده بود.

به واسطه سوابقی که در زندان داشتم، می‌دانستم هر لحظه حبس چقدر سخت می‌گذرد!! به ویژه اینکه شرایط اسرای ما در عراق از دو جهت متفاوت بود:

اولاً آنان در یک کشور دیگر که 8 سال با ما مشغول جنگ بود، اسیر و محبوس بودند.

ثانیاً از قبول قطعنامه و پذیرش آتش‌بس چند ماهی گذشته بود و عزیزان در بند ما در برزخی از خوف و رجاء بودند.


 
 
بازخوانی پاسخ امام خمینی به نامه یکی از اسرای جنگ تحمیلی
نویسنده : بنیاد دلاوران ایران زمین(دلاویز) - ساعت ۱٠:٢٤ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/٥/٢۸
 

نامه آبان 1364 یکی از اسرای جنگ تحمیلی به نام آقای علی ابوالقاسمی به امام:... خدمت سرور گرام و عزیزم روحى جان سلام عرض مى‏کنم... امیدوارم در نامه هایتان از «میهن» بنویسید که چه کار مى‏کند... از راه دور صورتت را غرق بوسه مى‏کنم* پاسخ امام خمینی:... برادر عزیزم! از سلامت شما خوشحال و از خداوند تعالى خواستارم بزودى به وطن خود مراجعت نمایید... عبد درگاه خدا

باران:

در تاریخ آبان 1364 یکی از اسرای جنگ تحمیلی به نام آقای علی ابوالقاسمی نامه ای خطاب به امام نوشت، که ایشان نیز پاسخ وی را دادند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، این نامه که بنا به شرایط خاص جنگ به صورت رمز و اشاره نوشته شده است، در جلد 19 صحیفه امام آورده شده است.

متن نامه آقای علی ابوالقاسمی به شرح زیر است:


 
 
شهیدمظلوم وسرفرازمجیدرضاموحدی زاده؛سال1362کردستان/مهاباد
نویسنده : بنیاد دلاوران ایران زمین(دلاویز) - ساعت ٥:۱٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٥/٩
 

بیست وششمین سالگردشهیدوالامقام،اسوه اخلاق وجوانمردی"مجیدرضاموحدی زاده"گرامی باد


 
 
سید حسن خمینی: جامعه گرفتارچاپلوسان مسیر انحطاط را با شتاب طی می کند
نویسنده : بنیاد دلاوران ایران زمین(دلاویز) - ساعت ۱٠:٥۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/٥/۱
 

 

یادگارامام گفت: جامعه ای که از زبان صادق ترین افراد دوران مبارزه سخنی نشنود و به گوش نگیرد،‌ مجبور می شود تجربیات تلخ گذشته را دوباره تجربه کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی که شب گذشته در جمع زندانیان سیاسی مسلمان پیش از انقلاب سخن می گفت، با اشاره به آیه شریفه قرآن خطاب به پیامبر(ص) در خصوص جایگاه مومنان قبل از فتح اظهار داشت: الذین اتبعوه فی ساعة العسر. کسانی که در ساعات عسرت و سختی از پیامبر تبعیت کردند و قبل الفتح آمدند با مونان بعد از فتح فرق می کنند.

وی افزود: این توصیه خداوند درسی است برای همه کسانی که مخاطب قرآن هستند اگراین مساله یادآوری نشود مسوولان جامعه فراموش می کنند که میان مومنان بعدالفتح و قبل الفتح تفاوت وجود دارد.

یادگار امام ادامه داد: کانه این هشدار همواره باید باشد برای اینکه جامعه بصورت متعارف یاران سابق را فراموش می کند و بزرگترین سرمایه های خود را از دست می دهد.

وی ادامه داد: کسانی که در ساعات عسرت حضور پیدا می کنند خصلت حق گویی و صریح گویی دارند خصلتی که آنها را از راحت زندگی به عسرت و همراهی با مولا و مقتدا می کشاند. در تاریخ همیشه وقتی سختی ها پدید می آمد، کسانی جلو می آمدند که از نظر خصوصیات شخصی تفاوت اساسی با بقیه داشتند.

یادگار امام در ادامه به خاطره ای از فرزند گرانقدر امام حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج سید احمد خمینی اشاره کرد و اظهار داشت: ابوی من هفت ماه قبل از رحلت خود چند نفر را اسم بردند و به من تاکید کردند که بعد از ایشان مواظب این چند نفر باشم. ایشان گفتند این چند نفر کسانی بودند که در شرایط سخت دوران تبعید هر چه اندوخته بودند به زمین گذاشتند و دشنامی های محیط متحجرانه نجفِ آن دوران را تحمل کردند و به پشتیبانی از امام پرداختند.


 
 
اصول حاکم بر سیره امام خمینی(س) نسبت به پذیرش قطعنامه 598
نویسنده : بنیاد دلاوران ایران زمین(دلاویز) - ساعت ٩:٠۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/٥/۱
 

٢٧تیر ۱۳۸۹ جمهوری اسلامی ایران پس از هشت سال دفاع و مبارزه، بالاخره با پذیرش قطعنامه 598 موافقت نمود. دولتمردان ایران و در رأس آنها امام خمینی(س)، رهبر کبیر انقلاب، که از موضع نبرد حق و باطل به این جنگ می‌نگریستند و معتقد به تداوم آن تا نابودی کفر بودند، به خاطر دلایل و عوامل ذکر شده، از یک‌سری خواسته‌های خود عدول کرده و قطعنامه را پذیرفتند... 1. پذیرش قطعنامه در راستای مصلحت اسلام و نظام اسلامی...2 . پذیرش قطعنامه 598 و ادای تکلیف... 3. پذیرش قطعنامه و تداوم مبارزه...4. پذیرش قطعنامه و تداوم انقلاب...5 . احترام به نقطه‌ نظرات کارشناسان نظام...6 . احترام به قوانین و معاهدات پذیرفته شده....7. کنترل و مدیریت بحران ناشی از پذیرش قطعنامه 598.... 8 . احترام به سؤالات و ابهامات مردم... 9. احترام به آرای مردم در تداوم و پایان جنگ

 باران:

اصول حاکم بر سیره امام خمینی(سلام الله علیه ) نسبت به پذیرش قطعنامه 598 عنوان یادداشتی است که پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران آن را منتشر کرده است.

متن این یادداشت که به نوشته جماران برگرفته از  کتاب «سیره عملی امام خمینی (ره) در اداره امور کشور» است به این شرح است:

« جمهوری اسلامی ایران پس از هشت سال دفاع و مبارزه، بالاخره با پذیرش قطعنامه 598 موافقت نمود. دولتمردان ایران و در رأس آنها امام خمینی(س)، رهبر کبیر انقلاب، که از موضع نبرد حق و باطل به این جنگ می‌نگریستند و معتقد به تداوم آن تا نابودی کفر بودند، به خاطر دلایل و عوامل ذکر شده، از یک‌سری خواسته‌های خود عدول کرده و قطعنامه را پذیرفتند. پرسش این است که امام خمینی(س) چرا با این مسأله موافقت نمودند؟ ایشان که معتقد بودند مبارزه با کفر از وظایف مسلمانان است، آیا با پذیرش قطعنامه 598 به اتمام این مبارزه صحه گذاشتند؟ اینها سؤالاتی است که ممکن است ذهن هر ناظر بی‌طرفی را به سوی خود جلب کند.