بنیاد دلاوران ایران زمین( دلاویز )

من المؤمنین رجال صدقوا ماعاهدوالله علیه فمنهم من قضی نحبه و منهم من ینتظر و ما بدلوا تبدیلا

به نام ستاننده حق ویاورمظلومان تاریخ / برای یاسرقانعی وثبت درتاریخ 30/3/1389
نویسنده : بنیاد دلاوران ایران زمین(دلاویز) - ساعت ٦:٠٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۳/۳۱
 

 


 
 
به نام ستاننده حق ویاورمظلومان تاریخ / برای یاسرقانعی وثبت درتاریخ 30/3/1389
نویسنده : بنیاد دلاوران ایران زمین(دلاویز) - ساعت ٩:٠۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/۳/۳۱
 

 


 
 
به نام ستاننده حق ویاورمظلومان تاریخ / برای یاسرقانعی وثبت درتاریخ 30/3/1389
نویسنده : بنیاد دلاوران ایران زمین(دلاویز) - ساعت ۸:٥۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/۳/۳۱
 

مشاهده یادداشت خصوصی


 
 
نامه اساتید و علمای حوزه علمیه به مراجع تقلید درباره حادثه 14 خرداد
نویسنده : بنیاد دلاوران ایران زمین(دلاویز) - ساعت ٦:٢٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۳/۳٠
 

٣٠خرداد ۱۳۸۹

در وانفسای «یُرِیدُونَ لِیُطْفِؤُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ » نفس گرم شما مصداق دم مسیحایی بود که خداوند متعال به مدد آن و به حکم «وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ » جلوه نمود. آنگاه که به زعم خویش خواستند تا یادگار روح الله را این بار درون بیت خویش،بسوزانند، وه چه گمان باطل و فکر پلیدی داشتند و این شما بودید که به جامعه امروز یاد آوری کردید که «وَمَکَرُواْ وَمَکَرَ اللّهُ وَاللّهُ خَیْرُ الْمَاکِرِینَ» و زمانی که بر او خندیدند،طنین خروش شما فریاد بر آورد که فَلْیَضْحَکُواْ قَلِیلًا وَلْیَبْکُواْ کَثِیرًا جَزَاء بِمَا کَانُواْ یَکْسِبُونَ» عاشقان واقعی روح الله از این فهم و تدبیر و ارشاد و روشنگری به نشاط آمدند شاگردان و مریدان شما در حوزه های علمیه و سراسر مملکت اسلامی بر خویش می بالند وبه آن مفتخرند که «اذا ظهر البدع،فلیظهر العالم علمه» واین چند سطر عرض اخلاص و تشکری است که به پیشگاه بلند مرتبه و شامخ مرجعیت عرضه می دارد و جامعه جوان و دیندار امروز را به حقیقت نهادی رهنمون می شود که به فرموده پیامبراکرم (ص)"امنا رسولان"هستند* برای آنانکه در این غروب غم بار اخلاق سیاسی،طلوع خورشید علم و فقاهت را بر نمی تابند و خشک سرانه و نابخردانه ،ایشان را مخاطب قرار می دهند،یاد آور می شویم که «وَلِلَّهِ الْعِزَّةُ وَلِرَسُولِهِ وَلِلْمُؤْمِنِینَ»

 
 
آتشفشان درون من کافی است که هر دنیایی را بسوزاند
نویسنده : بنیاد دلاوران ایران زمین(دلاویز) - ساعت ٦:٢٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۳/۳٠
 

متنی که در زیر می خوانید، وصیتنامه ای از سردار رشید اسلام، شهید دکتر مصطفی چمران است که خطاب به امام موسی صدر نگاشته شده است. این وصیتنامه در ۲۹ خرداد سال ۱۳۵۵ تنظیم گردید


 
 
قطع سخنان سیدحسن خمینی نشانه چیست؟
نویسنده : بنیاد دلاوران ایران زمین(دلاویز) - ساعت ٦:٤٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۳/۱۸
 

عصرایران - شعارهای خاص عده ای از حاضران در مراسم سالگرد ارتحال امام ، فضای سخنرانی سیدحسن خمینی را مشوش کرد و آن طور که خبرگزاری فارس گزارش داده ، بارها باعث قطع سخنرانی نوه امام و تولیت حرم ایشان شد! این در حالی است که سید حسن خمینی ، سخنانی خارج از ارزش های نظام و انقلاب نمی گفت و این نشان می دهد آنچه رخ داد ، نه واکنشی فی البداهه نسبت به سخنان وی ، که برنامه ای از پیش تعیین شده بود که با شعار گویی عده ای و تهییج عده ای دیگر شکل گرفت.

به گزارش
عصرایران ، هر چند از بین بیش از یک میلیون زائری که برای شرکت در این مراسم به حرم امام رفته اند ، تنها تعداد محدودی به ایجاد تنش پرداختند اما محل استقرار این افراد ، پشتوانه رسانه ای آنها و نیز جوسازی های چند روز اخیر برخی افراد و رسانه ها که گویا امام را متعلق به خود می دانند ، نشان می دهد همان طور که چند روز پیش علی لاریجانی هم گفته بود ، "نان" عده ای در ایجاد بلوا و جنجال است.

البته بدیهی است که مواضع سیدحسن خمینی ، منطبق با خواسته های برخی اشخاص و جریان های حاکم سیاسی نیست واین ، امری طبیعی و بی اشکال است ؛ اما این اختلاف دیدگاه های سیاسی ، نمی تواند دلیل موجهی باشد برای اهانت به متولی حرم امام ، در حرم امام و در سالروز ارتحال امام.

این ماجرا نشان می دهد برخی افراد ، برای نیل به منویات جناحی خود ، حتی حاضرند حرمت حرم را نیز بشکنند.
اگر رؤسای این افراد با سید حسن خمینی مشکل دارند ، آنقدر امکانات رسانه ای و سیاسی دارند که بتوانند در خارج از حرم امام با وی تسویه حساب کنند.

اگر آنها واقعاً دوستدار امام بودند ، حتماً این یک روز را به احترام امام ، وزانت و وقار به خرج می دادند تا آیین این روز ، بدون حاشیه و هیاهو به انجام برسد ،اما به نظر می رسد ، فعلاً سیاست بازی بر همه چیز مقدم است.

حرم امام ، قطعاً جای مناسبی برای تنش زایی نیست و این نکته ای است که درباره جریان مقابل نیز صدق می کند و آنها نیز نباید این روز و این مکان را آلوده به بازی های سیاسی کنند.

با این حال ، مردم از کسانی که بیش از بقیه سنگ امام را به سینه می زنند انتظار دارند حرمت امام را حفظ کنند و این قدر شعور داشته باشند که بفهمند حرم ، حریم عهد با ارزش های امام است نه رینگی برای مسابقات حذفی بوکس سیاسی.


* خبر تکمیلی:
بعد از شعارها علیه سید حسن خمینی و قطع سخنان وی ، مقام رهبری ، در مقابل شعاردهندگان ، بر چهره نوه امام(ره) بوسه زدند و خطبه هایشان را با تاکید ویژه بر مراقبت از رفتار و گفتار آغاز کردند


 
 
برگزاری مراسم گرامیداشت میلاد منور حضرت فاطمه زهرا (س) و حضرت امام خمینی (س)
نویسنده : بنیاد دلاوران ایران زمین(دلاویز) - ساعت ۱۱:٥٠ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/۳/۱٤
 

 

 


 
 
سلام برخرمشهر / درود بر آفرینندگان گمنام فتح خرمشهر
نویسنده : بنیاد دلاوران ایران زمین(دلاویز) - ساعت ۱:٥٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۳/٧
 


 
 
نامه ای به ارتشی و سپاهی و بسیجی
نویسنده : بنیاد دلاوران ایران زمین(دلاویز) - ساعت ۱:۳٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۳/٧
 

سلام و درود بر شما

سالگرد آزادی خرمشهر ، که یادآور  فتح آشکار قله های شرف و شجاعت به دست همسنگران شماست بر شما مبارک و گرامی باد. این روز بزرگ بر همه ایرانیان و بویژه خانواده شهدای آن دوران و همه همسنگران زنده آنان و نیز  بر همه نظامیان غیرتمندی که اینک جانشین آن عزیزان  شده اند و بر همان راه گام می نهند ،فرخنده باد. فخر آن روز تاریخی همچنان  دل های این مردم غم دیده را تازه و نورانی می کند و به یاد ما می آورد که ایمان و اخلاص از جنسی نیستند که  جنگ افزارهای سخت و پیچیده توان آسیب زدن به آنها را داشته باشند

به یاد ما می آورند که دقیقا تفاوت در جنس طرفین است! و این یادآوری ما را دلگرم میکند که مردم ما همچنان بر راه راست گام میزنند. و با تاکید بر پرهیز از خشونت و با صبر و پایداری به خواسته های خود خواهند رسید.اما سوم خرداد امسال تفاوتی اساسی با سالهای گذشته دارد. تا سال گذشته همه مردم یکدل و یکدست و با افتخار در این روز شادی میکردند . زیرا که این جشن را یادآور حماسه ای میدانستند که خود در آن یا نظامی  و در خط مقدم بودند یا پشتیبان  نظامیان بودند: چه با کمک های نقدی یا غیر نقدی چه با دعا در دورافتاده ترین روستاها که از دل پیرمردان و پیرزنان بر اسمان میرفت در ذهن کسی خطور نمیکرد که این جمعیت یکدل و پشتیبان ، روزی به دست فتنه ای  متفرق شوند و  آن دلاوران خط شکن جای خود را به نظامیانی دهند که سلاح خود را بر مردم خویش نشانه میروند

کسی باورش نمیشد که یک سپاهی  یا بسیجی که با اسرای دشمن متجاوز پس از فتح خرمشهر با جوانمردی رفتار میکرد ، اکنون بر سر  جوانان  غیر مسلح و بی دفاع شهرهای وطن خود باتوم بکوبد و پروای جانشان را نداشته باشد! هنوز هم این ناباوری دل ما را می رنجاند و در برابر بدخواهان  این ملک شرمسارمان میکند. گویی طنین  قهقهه پر نیرنگ این بدخواهان  است که بر عزم و اخلاص بربادرفته این نهاد عزیز ریشخند میزند و اکنون جشن فتح سپاه و بسیج را گرفته است! باید  انتقام سالها خاموشی  و انزوا را به دست عزیزترین نهاد این ملت از خود این ملت بگیرد.آری خوی اهریمن بیکار نمی نشیند. و از این روست که باید به خداپناه برد و از او خواست تا به اندازه یک چشم برهم زدن ما را به خود مان وانگذارد که به سرعت طعمه خوی زشت اهریمن خواهیم شد
.


 
 
رفیق اصلاحات (برای علی شمخانی)
نویسنده : بنیاد دلاوران ایران زمین(دلاویز) - ساعت ۱:٢٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۳/٧
 

کجایند مردان بی ادعا؟! 


بسیجی حق گو ، حق شنو و حق خواه است.

سالها بود که فراموش کرده بودیم چرا بسیج مدرسه عشق بود و پیر جماران بر خلوص و صفای بسیجیان غبطه می خورد و از خدا می خواست تا با بسیجیان محشورش گرداند، وچرا در این دنیا افتخارش این بود خود بسیجی است.
 
گویی بار دیگر یکی از همان بازماندگان جبهه های نور، در روز آسمانی سوم خرداد، یادمان آورد که به خطا نرفته ایم...
بسیج همان مدرسه عشق است و مکتب شاهدان و شهیدان گمنامی است که پیروانش برگلدسته های رفیع آن اذان شهادت ورشادت سر داده بودند .
بسیج، همان میقات پابرهنگان و معراج اندیشه پاک اسلامی است و
بسیجی شاگرد این مدرسه و
تربیت یافتگان آن نام و نشان در گمنامی و بی نشانی گرفته اند و همه درسهایش حول یک موضوع می چرخد: "حق".
 
حضور گرم شمخانی، او که " بسیجی بوده ، بسیجی هست و ان شاء الله بسیجی خواهد ماند"،  در برنامه ای که فقط تهیه کنندگانش می دانند برای چه بر آنتن می رود، باز این امید را در دل آورد که هنوز به برکت بچه های جبهه و جنگ است اگر الطافی براین کشور می رود.
 
او نشان داد صداقت نمرده، انسانیت به یغما نرفته، انصاف زنده است و صراحت پاسخگوی نیازهای امروز جامعه ماست.
 این "رفیق" اصلاحات که رخت نظامی گری بر تن دارد و به احترام " امامش" وارد بحث سیاسی نمی شود، با سعه صدر نه بنی صدر را خائن می داند و نه حضور پر شکوه مردم را جنگ نرم.
"ما درگیر انقلاب بودیم و ناآشنا با واقعیات جنگ. این البته مفهومش خیانت نیست؟ بنی‌صدر خائن نبود. این تفاوت نگاه وی در اداره جنگ بود و اندیشه‌ عمل وی غلط بود اما خیانت نبود." این جمله نشان از بنیش عمیق و برخاسته از یک تحلیل مبتنی بر دانش سیاسی است. بر خلاف ادبیات رایجی که این روزها همه را خائن و آلت دست بیگانه می خواند.
از سوی دیگر، نگاه علمی او به واژه "امنیت" پس از سالها از صدا وسیمای ضرغامی شنیده شد. همان رسانه ای که پیامک "رای من کجاست؟" را در حد یک اقدام ضد امنیت ملی آنقدر گفته بود که قاضیان نشسته بر صندلی داغ قضاوت برایش حکم محاربه داده بودند.
 
نگاه امنیتی عاری از سیاست زدگی و فرقه گرایی، به رویدادهای پس از انتخابات:"در پیش بینی و پیشگیری و کنترل و روش مقابله غافلگیر شدیم و بهتر از این می توانستیم عمل کنیم."
 
یا آنجا که می گوید: "مرز شکنی و هم مرزی با دشمن خطایی راهبردی است و هل دادن افراد به شکستن مرزها با دشمن، آن هم خطاست... هر دو کار اشتباه است."
 
شاید یکی از صریح ترین و کاملترین تحلیل ها از شرایط یازده ماهه کشور است بدون انگشت اتهام.
 
سخن از وحدت ملی و کشتی انقلاب و همدلی ...واژگانی که دیگر گوشها هم با آن قرابت ندارد، از بس به غلط بکار رفته اند. واگویه آن از سوی یکی از یاران اصلاحات، کورسویی از امید می تواند زنده کند که هنوز مردان بی ادعایی هستند که در مقابل ترکتازی ها ایستادگی می کنند و بر عهد قدیم خود ایستاده اند،هر چند که اکثر یارانشان به مهمانی خدا رفته اند و آن اندک بجا مانده از دروازه های آسمانی در مهمانی بندگان خدا در بند شده اند.
 
آنجا که با تعجب می پرسد: "جنگ؟! داخل کشور، جنگ داریم؟! کدام دشمن خارجی بود؟ کدام تهدید خارجی بود؟" و در مقابل اصرار مجری برای کاربرد واژه جنگ نرم و فتنه، چه زیبا می گوید: " حضور پرشکوه مردم؟!"
 
این چند جمله کوتاه، رساترین بیان چالش یک ساله گذشته در کشور است.
 
دو نگاه به یک پدیده. عظمت حضور مردم در انتخاباتی به یاد ماندنی و پیگیری رای شان که از سوی یکی از پر نفوذترین افراد در عرصه نظامی و امنیتی حضور پرشکوه مردم تلقی می شود.
 
 او که رئیس مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی، فرمانده سالهای خاطره این کشور و وزیر اسبق دفاع  است و  واژه "جنگ نرم"  از سوی جوانی نشسته بر جایگاهی که نباید به نمایندگی از کسانی که حضور مردم را در صحنه را " جنگ نرم" می نامند. آنان که " خاک جبهه" را نخورده اند و به میراث خواری آمده اند.
 
شمخانی در این برنامه کوتاه و فقط با بیان جملاتی کوتاه از شرایط فعلی، نشان داد که هنوز حاملان فرهنگ جبهه و آنان که خاک آن دیار را توتیای دیده کرده اند،  نگاهشان دلسوزانه، منصفانه و صادقانه است.
 
 اما، آنان که کمر به نابودی کامل کشور بسته اند. آنان که خاک جبهه را ندیده اند و از آن زمان گریز پایان آن سرزمین بودند، اینک بر نیستی این کشور هم پیمان شده اند.  همانا که این چند جمله را هم  تاب نمی آورند.
 
تماس عباسی در میان برنامه و بمباران رسانه های نزدیک به دولت و نماینده رهبری در سپاه نشان از آن دارد که اینان دیگر حتی طاقت شنیدن یک سخن متفاوت را هم ندارند آن هم از سوی یک فرمانده که با همه نشانهایش و افتخاراتش.

 
 
شنیدنی ها از ناگفته های شمخانی؛ از فتح خرمشهر تا جنبش سبز
نویسنده : بنیاد دلاوران ایران زمین(دلاویز) - ساعت ۱:٠٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۳/٧
 

برنامه اخیر «دیروز امروز فردا» به بزرگداشت سوم خرداد اختصاص داشت و با حضور دریابان علی شمخانی از فرماندهان دوران دفاع مقدس برگزار شد.اما مسائلی خارج از مباحث سوم خرداد نیز در این برنامه مطرح شد که این گفت‌وگو را دیدنی تر کرد.

دریابان علی شمخانی در این برنامه در پاسخ به این سوال مجری برنامه که پرسید ماجرای این امدادهای غیبی چه بود و اتفاقات خاصی می‌افتاد که مثلا نتایج کار رزمندگان را تغییر می‌داد؟ گفت: امدادهای غیبی دیدن اسب سفید و فرد سوار بر اسب با شمشیر در دستش نیست، من اینها را قبول ندارم. من هرگز این حرف‌ها را نپسندیدم. ببینید اگر شما مدیریت صحیحی در استفاده از امکانات و توان خود کنید و به خدا هم توکل کنید، خوب خداوند هم کمک می‌کند. چرا الان ما نمی‌توانیم مشکلات اقتصادی را با امداد غیبی رفع کنیم؟ اینها که از کار جنگ راحت‌تر است. دلیلش همان است که خدا گفته تو آنچه را بلدی و می‌توانی درست انجام بده بقیه کار را من کمک می‌کنم.

به گزارش پارسینه که بخشهایی از این گفت و گو را آورده است به نقل از شمخانی می نویسد: اجازه بدهید امداد غیبی را فراتر از رویا و تخیل در بستر عمل ببینیم. ما خودمان، همین جوانانی که در جنگ معجزه خلق می‌کردند، جز با امداد غیبی نمی‌توانستیم به راه راست بیاییم. سیم امام به مبدا وصل بود و وقتی این جوانان را مخاطب قرار می‌داد و این جوانان هم با اخلاص به میدان آمدند آن پتانسیل ایجاد شد و کارگر افتاد.


 
 
اگر شهدای ما بودند آیا اجازه می‌دانند اینگونه تهمت و افترا در جامعه زده شود؟
نویسنده : بنیاد دلاوران ایران زمین(دلاویز) - ساعت ۸:۳٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۳/٦
 

همسر شهید همت:اگر شهدای ما بودند آیا اجازه می‌دانند اینگونه تهمت و افترا در جامعه زده شود؟

 

“شهید ابراهیم همت” اسطوره دفاع مقدس مردم ایران و مردی است که هر ایرانی از بردن نام او احساس غرور و سرافرازی می‌کند. گفت‌وگو درباره چنین شخصیتی با فردی که وجود او را کامل درک کرده بود، هم تلخ و هم شیرین بود. “ژیلا بدیهیان” در زندگی نه چندان طولانی خود با شهید همت، در اوج عملیات‌های مهم و اساسی جنگ به ابعاد گوناگون شخصیتی این مرد بزرگ پی برده بود. او شهید همت را یک انسان مومن، عاطفی و اخلاق‌گرا می‌داند که در بحث‌ها به کسی توهین نمی‌کرد و برای همه احترام قائل می‌شد. در کنار این مسائل سخنان این زن مبارز انقلابی از ایام بعد از شهادت شهید همت نیز سخنانی تلخ و شیرین بود؛ تا جایی که وی به صراحت می‌گوید “همسر همت بودن مشکل بود”.

خانم بدیهیان، این روزها بسیار مطرح می‌شود که اکثر شهدا نگاه ایدئولوژیک به زندگی داشتند. نگاه شهید همت به زندگی چگونه بود؟


 
 
پیام امام خمینی به ملت ایران به مناسبت آزادسازی خرمشهر
نویسنده : بنیاد دلاوران ایران زمین(دلاویز) - ساعت ٧:۳٠ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/۳/٦
 

 امام خمینی: سپاس بى‏حد بر خداوند قادر که کشور اسلامى و رزمندگان متعهد و فداکار آن را مورد عنایت و حمایت خویش قرار داد و نصر بزرگ خود را نصیب ما فرمود* مبارک باد و هزاران بار مبارک باد بر شما عزیزان و نور چشمان اسلام این فتح و نصر عظیم که با توفیق الهى و ضایعات کم و غنایم بى‏پایان و هزاران اسیر گمراه و مقتولین و آسیب دیدگان بدبخت که با فریب و فشار صدام تکریتى، این ابرجنایتکار دهر، به تباهى‏کشیده شده‏اند، سرافرازانه براى اسلام و میهن عزیز افتخار ابدى به هدیه آوردید* و هان‏اى فرزندان قرآن کریم و نیروهاى ارتش و سپاهى و بسیج و ژاندارمرى و شهربانى و کمیته‏ها و عشایر و نیروهاى مردمى داوطلب و ملت عزیز، هوشیار باشید که پیروزیها هر چند عظیم و حیرت‏انگیز است شما را از یاد خداوند که نصر و فتح در دست اوست غافل نکند و غرور و فتح شما را به خود جلب نکند؛ که این آفتى بزرگ و دامى خطرناک است که با وسوسه شیطان به سراغ آدم می آید و براى اولاد آدم تباهى مى‏آورد* سلام و درود بى‏پایان بر فرماندهان متعهد قواى مسلح و بر رزمندگان فداکار و بر ملت دلیر ایران عزیز و سرشار از شادی ها


 
 
پیام آیت الله هاشمی رفسنجانی به مناسبت فرارسیدن سوم خردادماه سالروز آزادی خرمشهر
نویسنده : بنیاد دلاوران ایران زمین(دلاویز) - ساعت ٧:٢٥ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/۳/٦
 

" روز مقاومت و پیروزی "

۰۲ خرداد ۱۳۸۹

آیت الله هاشمی رفسنجانی : صدای تخطئه تاریخ جنگ تحمیلی از حنجره کسانی در می آید که هیچ کارنامه ای در ایام دفاع مقدس ندارند* به همه حماسه سازان بی ادعای مقاومت و آزادی خرمشهر که شاید امروزگمنام در گوشه‌ای از این سرزمین اسلامی، به دور از هیاهوی سیاسی و جناحی، اجر و مزد مجاهدت‌های خود را در معامله‌ای که با خدای خود کرده‌اند، در آخرت خویش جستجو می‌کنند " درود" می فرستم* اینجانب به عنوان کسی که آن روزها نماینده حضرت امام(ره) و سخنگوی شورای عالی دفاع بودم و بعدها با حکم آن پیر فرزانه، جانشینی فرماندهی کل قوا را بر عهده گرفتم، با تمام وجود شهادت می‌دهم که جوانان ایران اسلامی در ارتش، سپاه و بسیج، نه تنها برای فتح خرمشهر که برای فتح همه سرزمین‌های اشغالی ما، شجاعانه و مخلصانه جنگیدند و امروز نباید بگذاریم، هر باند، جناح، گروه و حزبی با هر هدفی که دارد، آن کارنامه درخشان را مخدوش نماید